Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

darowizna dla synowej

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • mam takie pytanie odnośnie darowizny, czy można wyznaczyc darowizne dla żony mojego syna bez podatku? Czy sa jakieś limity? Ile podatku trzeba zapłacić? A może lepiej przekazac darowizne synowi, czy będzie wtedy majątkiem spólnym w ich małżeństwie?

    Odpowiedz Cytuj
  • Kwota jaką można przekazac w darowiźnie zalerzy od tego  do której grupy podatkowej należą darczyńca i obdarowany.

  • Reklama

  • Według ustawy teściowie są umieszczeni w I grupie, w której przekazywane darowizny są limitowane: 9637 zł od jednego darczyńcy. 

  • Jeśli darowizne otrzymamy od wielu darczyńców można otrzymać 19 274 zł

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane