Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Darowizna od Ciotki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Mam takie zapytanie. Mojej zony dalsza ciotka zdecydowała sie sprzedac swoje mieszkanie wlasnociowe i pieniadze przekazac nam jako darowizne na budowe domu, zreszta w ktorym ona sama zamieszka. Nie bierzemy jednak roziwazania ze ona bedzie wspolwlascicielka tego domu. Wiadomo ze ona zapłaci podatek od wzbogacenia za sprzedaz mieszkania, czy my rowniez zapłacimi podatek od darowizny ktora zostanie przekazana na budowe domu, jesli tak, to jak mozna to rozwiazac w inny sposób?

    Odpowiedz Cytuj
  • jerzytas
    Wysłany: 2005-09-23 11:31:17

    a co jeżeli by tak powiem rozpatrywac to nie jako darowiezne, a pożyczke, powiedzmy na termin 30 lat? co?
  • Reklama

  • Witam , ciocia chce mi podarować większa sumę pieniędzy ale nie chce żeby przelała pieniądze bezpośrednio na moje konto tylko chciałbym żeby przelała najpierw na konto jej brata czyli mojego ojca a później ojciec przeleje na moje konto . Czy w taki sposób można to zrobić czy istnieje inny sposób aby nie płacić podatku
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane