Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

firma nie chce wystawić paragonu za wysyłkę (allegro)

Witam.

Mam problem ze Sprzedawcą (firmą) na Allegro. Potrzebowałam paragonu zawierającego koszt towaru i koszt wysyłki (czyli suma jaką wpłaciłam). Sprzedający napisał "ja sprzedaję tylko towar, a nie wysyłkę, więc na paragonie będzie tylko koszt towaru". Przysłał paragon tylko z kosztami towaru, a na moje prośby, że muszę mieć też paragon za koszt wysyłki pisał pisał że on fiskalnie z kosztów wysyłki się rozliczać nie musi.
Cyt:
"Są dwie możliwości : wystawianie paragonu i rozliczanie z niego vat lub nie wystawianie paragonu i nie rozliczać się za niego , jak Pani czyta porady na internecie to proszę zadzwonić do jakieś księgowej żeby potem nie zrobić z siebie idiotki"

Proszę więc o odpowiedź - kto z nas ma rację?
Mi zależy jedynie na dowodzie mojej zapłaty (paragonie lub czymkolwiek) za koszt wysyłki, nic więcej od niego nie chcę.

2015.6.21 13:18:42

Odpowiedzi w temacie: firma nie chce wystawić paragonu za wysyłkę (allegro) (2)

Co do zasady, jeśli sprzedawca pobiera opłatę za dostawę(transport) towaru do klienta, to jest zobowiązany wystawić za tę usługę fakturę, rachunek lub paragon. Dla sprzedawcy koszt wysyłki będzie kosztem działalności gospodarczej i po otrzymaniu faktury, rachunku czy innego dowodu poniesionej opłaty od firmy pocztowej, kurierskiej czy transportowej sprzedawca księguje to w kosztach przychodu. Ale umowa z kupującym może być inna. Sprzedający wysyła zamówiony towar i za to wystawia dowód sprzedaży a kupujący zobowiązany jest do opłacenia kosztów dostawy firmie dostarczającej i wtedy od niej bezpośrednio powinien otrzymać fakturę, rachunek czy paragon za koszt dostawy.

2015.6.24 10:52:36

Jeśli sprzedawca towaru jest zobowiązany do wystawienia faktury za dostawę a tego nie robi, to trzeba po prostu zawiadomić urząd skarbowy.

2015.6.24 10:58:36

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika