Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Handel rzeczami używanymi

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam

  Chciałbym założyć sklep internetowy z rowerami/częściami rowerowymi i może w przyszłości dorzucić do tego serwis i wynająć lokał stacjonarnie.Części i rowery kupowałbym na giełdach/okazje jak ktoś chce się czegoś pozbyć, ewentualnie rzeczy uszkodzone naprawiać i sprzedawać.

  Mógłby ktoś rzeczowo wytłumaczyć w jaki sposób muszę się rozliczać z wyżej wymienionych usług i sprzedaży.

  Z góry dziękuję za wszystkie rzeczowe odpowiedzi.

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam. Jeżeli coś kupujesz a później sprzedajesz to odpada podatek ryczał. Pozostaje ci podatek dochodowy. W twoim przypadku zasady ogólne. PIT 36. Co do VATu. To wejdziesz w niego po przekroczeniu 200 tys sprzedazy-przychodu. Ale to sie liczy proporcjonalnie do kazdego miesiaca. Jest marzec 2018r to nie masz juz 200 tys tylko mniej. Pozostalo ci 149 tys. Po przekroczeniu 20 tys wchodzi przychodu wchodzi obowiazek kasy rejestrujacej. Dlatego najlepiej i tak od poczatku miec kase rejestrujacą. Jak nie jestes w VAT-cie to osobą wydajesz paragon lub dowód sprzedazy a firma tzw. fakture bez vatu( zwolniana z VAT.) Są specjalne druki lub programy do wystawiania takich faktur. Musi byc w nich napisane ze sprzedaz zwolniona jest z VAT.-tak prostymi słowami ci piszę. Ten limit VAT-u jest co rok. W tym jest 200 tys(obecnie 149 tys). Dokumnetacje mozesz prowadzic sam lub zlecic biurowi.
 • Reklama

 • Ten limit vatu jest co rok. Od nowego roku znów obowiązuje w pełnej wysokosci.
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane