Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

II próg podatkowy 2012/2013

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Podatek od nieruchomości

  Podatnik wybudował nowy budynek mieszkalno-usługowy. W dniu 29 grudnia 2011 r. otrzymał od Państwowego Inspektora Nadzoru Budowlanego decyzję udzielającą pozwolenia na użytkowanie budynku przed zakończeniem wszystkich robót budowlanych. Podatnik poinformował tutejszy organ podatkowy, że rozpoczął użytkowanie budynku dopiero w styczniu 2012 roku. Czy podatek należy ustalić od 1 stycznia 2012 r (mając na uwadze decyzję Inspektora Nadzoru Budowlanego) czy od 1 stycznia 2013 r. (art. 6 ust.2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych)?

 • Obowiązek rozwiązania stosunku pracy

  Czy do nabycia prawa do emerytury na podstawie art. 184 ustawy o emeryturach i rentach z Funduszy Ubezpieczeń Społecznych konieczne jest rozwiązanie stosunku pracy?

 • Limit stopy procentowej pożyczki w lombardzie

  Osoba fizyczna prowadzi lombard, która udziela pożyczek dla innych osób fizycznych pod zastaw rzeczy. Czy istnieją jakieś ograniczenia dotyczące stopy procentowej udzielanych w ten sposób pożyczek, ile może wynieść całkowity koszt udzielonych pożyczek ?

 • Odsetki za zwłokę.

  Należność główna została zapłacona, ale od tej kwoty zostały naliczone odsetki, które nie zostały uregulowane.Czy organ podatkowy może egzekwować nie zapłacone odsetki, mimo, że kapitał został spłacony?

 • Przedawnienie zadłużenia z tytułu składek na ZUS a zmiana ustawy

  W jakim terminie następuje przedawnienie składek należnych w latach 2002-2005, stosuje się termin 10 czy 5-letni?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane