Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kilka pytań prowadzenie działalności

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • witam,

  Prowadzę działalność z zakresu usług elektrycznych. Wykonuje głównie instalacje jako podwykonawca. Wystawiając fakturę za usługę dla zleceniodawcy dodaję tylko jedną pozycję (Usługa monterska). W większości przypadków materiały i towary dostarcza zleceniodawca. Lecz zdarza się że ja kupuję: kable, materiały elektryczne. I nie dodaje tego jako dodatkowe pozycję tylko wliczam w cenę usługi. Czy skarbówka podczas kontroli zapytać co się stało z tymi materiałami bo remanenty wychodzą mi zerowe?

  Odpowiedz Cytuj
 • Koszt zakupu materiałów księgujesz jako koszty uzyskania przychodu. Nie może być tak, że masz faktury na ich kupno a nie nie ma ich ujętych w KPiR a stan magazynowy zerowy. Do faktur polecam prosty w obsłudze program https://afaktury.pl/. Dużo łatwiej z nim o porządek w paierach i jest bardzo funkcjonalny.
 • Reklama

 • Marta
  Wysłany: 2017-12-10 18:23:29

  Też korzystam z afaktury.pl i przyznaję, że jest bardzo funkcjonalny. Na dodatek jako jedyny umożliwia generowanie pliku JPK.

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane