Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

korekta zeznania podatkowego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam!

    Osoba która jest płatnikiem, podatnikiem lub inkasentem ma prawo złozyć korektę zeznania. Pisze to dla osób które nie wiedziały o tym. Ja jestem własnie po złozeniu korekty:) Dla osób które nie wiedzą skorygowanie deklaracji następuje przez złożenie korygującej deklaracji wraz z dołączonym pisemnym uzasadnieniem przyczyn korekty.



    Pozdrawiam;)

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Korekta zeznania dla podatku od spadków i darowizn

    W związku z odziedziczonym spadkiem po matce (mieszkanie i działka w okolicach Warszawy) złożyłam do Urzędu Skarbowego zeznanie podatkowe, do którego załączyłam operat szacunkowy sporządzony przez uprawnionego rzeczoznawcę wykazując tę działkę jako grunty użytkowe. W trakcie postępowania podatkowego okazało się, że odziedziczona działka jest gruntem rolnym i musiałam przeprowadzić dodatkowe postępowanie spadkowe w sprawie dziedziczenia gospodarstwa rolnego. Działka ma powierzchnię 0,2 ha. Czy możliwa jest korekta złożonego zeznania, aby móc skorzystać ze zwolnienia podatkowego wynikającego z art. 4 ustawy o podatku od spadków i darowizn - jak przy dziedziczeniu gospodarstwa rolnego?

  • Darowizna mieszkania na rzecz małoletniego

    Dziadkowie pragną podarować własnościowe mieszkanie spółdzielcze niepełnoletniemu. Czy jeżeli mieszkają w tym lokalu nadal, może on zameldować się w ciągu 5 lat, aby skorzystać z ulgi (zwolnienia)?

  • Korekta zeznania dla podatku dochodowego

    W 2003 roku wyjechałem do Wielkiej Brytanii i aż do dnia dzisiejszego mieszkam tam i pracuję. Mieszkam w Anglii ze swoją dziewczyną. Ze względu na zastraszanie ze strony rządu, iż Polacy pracujący w Anglii będą musieli zapłacić różnicę angielskiego podatku z polskim, w marcu 2006 roku złożyłem deklarację podatkową, z której wynikało, że muszę zapłacić 10 tys. złotych, co też uczyniłem. Jednak w czerwcu 2006 r. otrzymałem od Inland Revenue (od angielskiego odpowiednika Urzędu Skarbowego) zaświadczenie, że od 2003 r. jestem rezydentem podatkowym Wielkiej Brytanii. Wiem, że status rezydenta podatkowego spowodowałby, że nie jestem zobowiązany do zapłaty podatku w Polsce. Czy mogę powołując się na to zaświadczenie dokonać korekty deklaracji podatkowej, czy może fakt, że Inland Revenue wystawił mi takie zaświadczenie po zapłacie podatku za rok 2005 spowoduje, że żadnego zwrotu podatku i tak nie dostanę?

  • Korekta zeznania PIT

    Od 2003 roku przebywam wraz z rodziną (żona i syn) poza granicami Polski. Złożyliśmy z żoną wspólne zeznanie PIT za lata 2005 i 2006. Jedyne wykazane dochody to dochody z mojej pracy za granicą (zatrudnienie u zagranicznego pracodawcy). Złożenie zeznań skutkowało dodatkowym podatkiem w Polsce. Niedawno okazało się jednak, że błędnie zinterpretowaliśmy przepisy stosownej ustawy o unikaniu podwójnego opodatkowania zakładając, że jesteśmy polskimi rezydentami podatkowymi. Jako że założenie to było niepoprawne (jestem rezydentem podatkowym w kraju, w któym pracuję), chcielibyśmy skorygować oba złożone zeznania. Czy jest możliwa korekta zeznań PIT w powyższej sytuacji?

  • Zaliczka za grudzień a pit-36

    W tym roku zmienia się sposób płacenia zaliczki na pit za grudzień/4 kwartał. Zaliczkę trzeba uiścić do 20 stycznia i obliczyć w taki sam sposób jak za poprzednie miesiące.Czy jeśli złożę pit roczny do 20 stycznia - to nie będę musiał płacić zaliczki za grudzień, tylko łączny podatek do 30 kwietnia zgodnie z pit-36? Dokumenty czasem mogą spłynąć po 20 stycznia. Czy jeśli do 30 kwietnia zdarzy się korekta pit-36 , to czy to zmieni obowiązek zapłaty zaliczki za grudzień?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane