Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Nabycie gruntu we współwłasności a zwolnienie z podatku dochodowego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Mam pytanie odnośnie nabycia gruntu pod budowę budynku mieszkalnego po sprzedaży mieszkania przed upływem 5 lat. Tym samym chciałbym zwolnić się z płacenia wysokiego podatku (przeznaczając całkowicie środki na własny cel mieszkaniowy, tj. nabycie gruntu). Pytanie brzmi: czy mogę kupić działkę wspólnie z synem i jego żoną albo tylko z synem na tak zwaną współwłasność? Czy będzie to honorowane jako ?własny cel mieszkaniowy?? Swój udział oczywiście po upływie co najmniej 5 lat bądź później darowałbym w 50% synowi albo synowi i synowej, w zależności, jak byśmy to zapisali kupując.

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    Pozdrawiam

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane