Forum prawne

Nowa akcyza na susz tytoniowy w 2012 roku!!

Chyba mnie poćmiło. Resort finansów wprowadza akcyzę na susz tytoniowy, która do tej pory była omyłkowo pominięta. W zwiazku z planowaną zmianą, która jest pewna na 99% koszt papierosa z suszu tytoniowego wzrośnie teraz o 300 procent. Paczka skręcanych papierosow kosztuje w rpzeliczeniu o połowe mniej.

2012.9.25 10:20:11

Odpowiedzi w temacie: Nowa akcyza na susz tytoniowy w 2012 roku!! (2)

No do tej pory paliłem skręty z suszu tytoniowego. Bo tylko to miało sens, i smakowy i jakościowy i cenowy. Teraz, to już raczej średnio to widzę. Szczerze to wku*** mnie to że w tym kraju nie da się nawet mieć nałogu, bo trzeba być zarobasem żeby było człowieka na niego stać. Nie mówię że wódka i szlugi mają być za darmo, ale w realnych cenach, jak ktoś chce palić niech pali. Pić niech pije. A tak, zaraz nam wmówią że kawa jest niebezpieczna i jej nie wolno pić, zresztą podatek vat za kawę właśnie poszedł w górę.

2012.9.26 9:22:10

Bronisław Komorowski podpisał ustawę okołobudżetową w wyniku której m.in. w górę poszła akcyza na papierosy i wyroby tytoniowe. Wzrost akcyzy na te produkty wyniesie około 5% i po zmianach VAT stanowić będzie około 85 procent końcowej ceny.



2012.12.28 9:36:43

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika