Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Odliczenie vat od paliwa 2012

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • VAT od zakupionego paliwa i serwisu motocykla

    Prowadzę działalność gospodarczą, zakupiłem motocykl, który służy mi do prowadzenia działalności (służy mi on do dojazdów do klientów). Czy w związku z tym mogą odliczyć VAT od zakupionego paliwa oraz usług serwisowych związanych z tym motocyklem?

  • Samochód z kratką

    Prowadzę działalność gospodarczą (usługi budowlano-montażowe). We wrześniu 2009 r. nabyłem w leasingu samochód z homologacją ciężarową (z tzw. kratką). Czy mogę zrezygnować z tej homologacji i przekształcić ten samochód na osobowy? Jeśli tak, to jakie obowiązki muszę wykonać aby tego dokonać, czy podatek VAT od rat leasingowych nadal będę mógł odliczać, czy podatek VAT od paliwa będę mógł nadal odliczać?

  • Rozliczenie faktury VAT

    Po wykonaniu robót budowlanych został podpisany protokół odbioru w dniu 31.01.2012. Na podstawie protokołu wystawiliśmy fakturę VAT w dniu 06.02.2012 r. Do książki przychodów i rozchodów zaksięgowaliśmy ją w styczniu, a do VAT w lutym. Czy podatek VAT mamy zapłacić od tej faktury w rozliczeniu za luty, czy za marzec?

  • VAT od paliwa samochodu z "kratką"

    Podatnik VAT rozpoczął działalność gospodarczą w 2007 roku. W tym samym roku kupił - od osoby fizycznej na umowę kupna - i wprowadził do ewidencji środków trwałych samochód ciężarowy "z kratką" o ładowności 520 kg. Od zakupu paliwa nie odliczał VAT. Czy w świetle orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości może odliczać VAT od paliwa?

  • Naliczony VAT

    Posiadam w działaloności gospodarczej ciągnik rolniczy, jak i piłę spalinową. Prowadzę działalność w zakresie usług leśnych, tj. pozyskiwanie drewna, jak i obsługi lasu. Czy mogę odliczać podatek naliczony od zakupu paliwa do ciągnika i piły spalinowej?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane