Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Odliczenie wydatków - fundusz remontowy - dokumenty

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Na podstawie jakich dokumentów podatnik może korzystać z odliczeń wydatków poniesionych z tytułu wpłat na fundusz remontowy wspólnoty mieszkaniowej?

    Odpowiedz Cytuj
  • Kwestie dokumentowania wpłat na fundusz remontowy reguluje art. 27a ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. zgodnie z którym wysokość wydatków na ten cel ustala się na podstawie dowodu wpłaty. Użyte przez ustawodawcę pojęcie ,,dowód wpłaty\" jest pojęciem szerokim, zatem za dowód wpłaty na przedmiotowy fundusz remontowy należy uznać zarówno przelew bankowy, przekaz pocztowy jak również dokument wpłaty w kasie spółdzielni mieszkaniowej lub wspólnoty mieszkaniowej.
  • Reklama

  • Kwestie dokumentowania wpłat na fundusz remontowy reguluje art. 27a ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. zgodnie z którym wysokość wydatków na ten cel ustala się na podstawie dowodu wpłaty. ..kto może w/g tej ustawy odliczyć fundusz remontowy ?? przecież od paru już lat Urzedy skarbowe twierdzą ,iż nie mozna już takiego odliczenia wpisywać w zeznanie podatkowe .

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane