Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

opłata skarbowa od umowy kupno-sprzedaż i ewentualna kara

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam wszystkich.
  Mam pytanie odnośnie opłaty skarbowej od umowy kupna sprzedaży.
  Kupiłem w marcu motocykl do remontu za sumę 450 zł i z różnego typu zaniedbań tak wyszło że nie pojawiłem się w skarbówce. Jak wyglądały by ewentualne koszty i jakaś kara za to przewinienie ??
  Proszę o jakąś poradę aby ta sprawa kosztami nie przewyższyła wartości pojazdu. Dodam jeszcze ze tych informacji nie mogłem sie dowiedzieć w skarbówce ponieważ niezbyt rozmowni ludzie grzecznie mówiac obsługują klientów.

  Odpowiedz Cytuj
 • Nie opłata skarbowa, tylko podatek od czynności cywilnoprawnych. Ustawa z dnia 9.09.2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych: (...) Art. 9. Zwalnia się od podatku następujące czynności cywilnoprawne: (...) 6) sprzedaż rzeczy ruchomych, jeżeli podstawa opodatkowania nie przekracza 1.000 zł (...)
 • Reklama

 • Nie opłata skarbowa, tylko podatek od czynności cywilnoprawnych. Ustawa z dnia 9.09.2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych: (...) Art. 9. Zwalnia się od podatku następujące czynności cywilnoprawne: (...) 6) sprzedaż rzeczy ruchomych, jeżeli podstawa opodatkowania nie przekracza 1.000 zł (...) Zatem nawet po zgłoszeniu się po 3 miesiącach od daty z umowy w US nie będzie żadnej kary w postaci mandatu ??
 • A w jakim celu chcesz zgłosić umowę w US?
 • No nie wiem właśnie co i jak z tym, osoba której pytałem w okienku powiedziała ze w każdym przypadku nie zależnie od sumy na umowie trzeba z nią przyjść do US (być może jakby wartość była celowo zaniżana czy coś). A jak powiedziałem o przekroczeniu terminu to jedyne co się dowiedziałem to ze będzie mandacik zaczynający się od 150 zł i do góry.
 • To przykre, ale pracownik US wprowadził Cię w błąd (lub Ty nieprecyzyjnie zapytałaś). Deklarację PCC-3 składają podatnicy zobowiązani jednocześnie do zapłaty podatku (z wyjątkiem przypadku, który nie ma tu zastosowania, a o którym mowa w art. 9 pkt 10 lit. b ustawy - chodzi o zwolnienie z podatku pożyczek udzielonych między osobami najbliższymi, gdzie zastosowanie zwolnienia jest uwarunkowane m.in. złożeniem deklaracji PCC-3). Takie wyjaśnienie znajduje się na stronie ministerstwa finansów. Podaję link: http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=3&id=152813&dzial=137. Tak więc nie byłaś i nie jesteś zobowiązana do złożenia deklaracji podatkowej. Mandacik nie ma tu zastosowania.
 • Dodam jeszcze, że żadnych umów kupna-sprzedaży nie składa się w urzędzie skarbowym.
 • Czyli z tą umową muszę tylko pójść do wydziału komunikacji w celu zarejestrowania ??
 • Tak.
 • Tego tylko nie rozumiem dlaczego w US powiedziano mi że z każdą umową trzeba przyjść i jeszcze mandatem za zwłokę straszyli.
 • Z problemami prawnymi chodzi się do prawnika, a nie do urzędnika :)
 • gorzata
  Wysłany: 2017-10-09 10:52:45

  ile wynosi podatek od kupna auta jeżeli auto kosztowalo 1000zl. jest z2004r do remontu i jaki jest czs zgłoszenia do u.s.
 • CraigSig
  Wysłany: 2017-12-23 22:50:56

  ?????????? ????? ?? ???-????? http://mangoo77.mangoosteen.com ?????????? ??? ??????????????? ???????? ??? ???????? ???? Mangoosteen. ??? ?????? ???? ???????? ?????????? ?? 15 ????????? ?? 14 ????. ?????? ????????? ???????????? ? ????????. ????? ??????? ???????? ????? ???????????? ???????????. ? ????? ?????????? ????? 25 ?????? ??????? ????????????? ????????. ????? ? ???????? ???????? ???????? ????? ?????????? ???????? ?????. ? ????? ???????????? ?????? ?? ???????? ? ?????. ????????? ???????????? ?????????, ? ????? ?????????? ???????? ????????? ????????? ??? ???????????? ???????? ??????????. ??????? ??????????? ????????? ?????? Mangoosteen ???????? ?????? ? ?????? ?????????, ? ??? ?????????? ???????? ?????????? ??????????? ??????????????. ????????? ???????? ????? ???????????????, ??????? ? ??????? ????? ??????? ? ?????, ??????????? ?????????? ???????? ????????? ? ?????????. ????? ??????????????? ?????????? ????? ?? ???????? ??????? ??????????????. ? ?????? ???????? ????????? ???????? ?????????? ????????? ???????? ? ?????????????. ?????? ????? ?????????? ????? ?? ????? http://mangoo77.mangoosteen.com.
 • CraigSig
  Wysłany: 2017-12-24 05:28:16

  ?????????? ????? ?? ???-????? http://mangoo77.mangoosteen.com ????? ?????????? ??? ??????????????? ???????? ??? ????????? Mangoosteen. ? ??? ??????? ????? ????? 10 kg ?? 14 ????. ?????? ????????? ?????? ?? ???-?????. ????? ???????? ????? ??????????? ????????. ?? ??????? ??????? ????? 20 ?????? ????? ????????????? ????????. ????? ? ???????? ????????? ???????? ?????? ???????? ??????? ?????. ? ??????? ?????? ?? ???????? ? ?????????. ?????????? ???????????? ?????????, ? ????? ?????????? ???????? ???????? ??????? ??? ???????????? ???????? ??????. ??????? ??????????? ????????? ?????? ?????????? ???????? ????? ? ???????? ?????????, ? ??? ??????? ??????? ????? ??????????? ?????????. ????????? ?????????? ????????, ??????? ? ???????? ????? ??????? ?? ??????, ??????????? ??????????? ???????? ????????? ? ????. ????? ??????????????? ????????? ????? ?? ???????? ??????? ??????????????. ? ????? ?????? ????????? ???????? ?????????? ????????? ???????? ? ????????. ?????????? ????? Mangoosteen ???????? ?? ???-????? http://mangoo77.mangoosteen.com.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane