Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Patronite

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Szanowni Państwo.

    Jestem właścicielką serwera komunikatora głosowego "Team Speak". Wraz ze wspólnikami postanowiliśmy rozpocząć działania marketingowe mające na celu rozpowszechnienie naszego "istnienia".Założyliśmy konto bankowe, na które każdy z użytkowników może wpłacić dobrowolną wpłatę na rzecz komunikatora.
    W związku z tym kierujemy pytanie:
    - Czy przy zebraniu jakiejś kwoty, główny właściciel będzie zobowiązany do odprowadzenia podatku od zebranej kwoty, mimo, iż traktujemy to jako dobrowolną wolę?
    - Czy przy założeniu konta na serwisie Patronate (gdzie obywatele dobrowolnie wspierają innych użytkowników) również tyczy się nas podatek i jakieś regulacje prawne? Jeżeli tak, to byłabym wdzięczna o podanie podstawy prawnej.
    - Czy w związku z tym przy wypełnianiu PIT'u w przyszłym roku również będzie trzeba uwzględnić te działania?

    Z góry dziękujemy za szybką odpowiedź.

    Z poważaniem
    Parwati.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane