Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

PIT - czy po rozwodzie ulgę na dziecko można podzielić pomiędzy rodziców?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Z żoną jesteśmy po rozwodzie ale mam pełne prawo do dzieci. Spędzają ze mną 2 weekendy w miesiący i połowę wakacji, czy w takim razie mam prawo do odliczenia jakiejś części ulgi na dzieci?

    Odpowiedz Cytuj
  • Podatnik może odliczyć od podatku dochodowego od osób fizycznych kwotę wynoszącą 1173,70 zł. Z tytułu wychowywania każdego dziecka .W przypadku rodziców w stosunku do których orzeczone zostały rozwód albo separacja odliczenie przysługuje jednemu z nich, u którego dzieci faktycznie zamieszkują. Jeżeli przez część roku podatkowego dzieci faktycznie zamieszkują u każdego z rodziców ,odliczenie przysługuje każdemu z nich. W tym przypadku kwota odliczenia stanowi iloczyn liczby miesięcy pobytu dzieci u rodzica i 1/12 kwoty wynikającej z pomnożenia liczby wychowywanych dzieci i kwoty 1.173,70 zł.
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane