Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Podatek od nieruchomości.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Jestem właścicielem gospodarstwa rolnego: działki o powierzchni 62a w gminie wiejskiej (Spiczyn) i działki o powierzchni 45a w gminie miejsko-wiejskiej (Łęczna). Na działce 45a stoi dom mieszkalny i budynek gospodarczy. Po przeprowadzonej w 2008 roku modernizacji ewidencji gruntów w gminie miejsko-wiejskiej (Łęczna) na działce 45a naliczono mi podatek od nieruchomości od 16a, reszta 29a to podatek rolny. Prawdopodobnie nie wzięto pod uwagę 62a w gminie wiejskiej (Spiczyn). Przed modernizacją za obie działki płaciłem podatek rolny w obu gminach. Nie prowadzę działalności pozarolniczej. W gminie wiejskiej (Spiczyn) płacę nadal podatek rolny. Jaki powinienem płacić podatek jeżeli według przepisów działki stanowią gospodarstwo rolne. Czy słusznie została przeprowadzona modernizacja ewidencji gruntów? czy starostwo powinno brać pod uwagę moją działkę jeżeli razem mam ponad 1ha?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane