Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

podatek od srodków transportu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Prowadzę działalność gospodarczą i kupuję samochody jako towar handlowy z przeznaczeniem zezłomowania. Czy muszę płacić za nie podatek od srodków transportu choć wiem ze nie będą one używane do jazdy...

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Usługa transportowa na terenie Unii

  Firma ze Szwajcarii zleca polskiej firmie wykonanie usługi transportowej na trasie Polska-Niemcy. Firma szwajcarska nie posiada NIP-u unijnego. Gdzie powstaje obowiązek opodatkowania powyższej usługi, jeśli chodzi o przepisy w zakresie podatku VAT i jaką stawkę należy zastosować?

 • Licencja na wykonywanie transportu drogowego

  Czy do prowadzenia zarobkowych usług transportowych dla osób pojazdem do 9 osób oraz ogólnych usług transportowych (towarów) w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej potrzebne są jakieś zezwolenia, licencje lub koncesje?

 • Usługa transportowa dla kontrahenta unijnego

  Firma transportowa wykonała usługę transportową na terenie Polski. Zleceniodawcą był kontrahent czeski, posiadający NIP UE. Z jaką stawką VAT powinna być wystawiona taka faktura - "np" czy też 22%?

 • Import samochodów

  Zakupiłem samochody osobowe do dalszej odsprzedaży, zapłaciłem VAT i akcyzę w Agencji Celnej, poniosłem również koszty transportu. Czy koszty akcyzy, transportu w KPIR stanowią pozostałe wydatki księgowane w poz. 13?

 • Obowiązek zapłaty akcyzy

  Czy przy sprowadzaniu z Niemiec specjalistycznych cystern-izoterm przystosowanych do przewozu asfaltów należy uiszczać akcyzę?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane