Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Praca za granicą- jak rozliczyć??

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Mąż pracuje w Holandii, tam płaci podatki, nie ma żadnego dochodu w Polsce. Czy musi sie rozliczac w Polsce (PIT 36)? Urzedy Skarbowe nie mają zdania-jedni mówią,że tak inni,że nie.A jeszcze mówią tez o tym,że trzeba będzie dopłacać do rozliczenia !? Wiem,że z Holandią Polska podpisała umowę o niepłaceniu podwónych podatków ( Dz.U.2003, Nr 216 poz.2120). Pozdrawiam anna

  Odpowiedz Cytuj
 • astra36
  Wysłany: 2005-04-07 11:01:01

  oczywiście, ze musi się rozliczyć w Polsce i złożyć PIT jeśli ma stałe zamieszkanie w Polsce i jeśli wyjdzie podatek musi dopłacić, ale odejmuje ten juz zapłacony w Holandii.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Agma
  Wysłany: 2005-04-07 12:54:19

  A jezeli w calym roku podatkowym nie osiagal zadnych dochodow w Polsce, tylko za granica? Oczywoscie za granica placi podatek. I drugie pytanie (jesli w roku podatkowym pracowal i w jednym i drugim kraju), a czy nie moze rozliczyc sie za granica i tam odjac tego naleznego w Polsce? Kolejne pytanie: a co, gdy nie ma stalego meldunku w Polsce? Dziekuje za informacje.
  Odpowiedz Cytuj
 • czekoladka
  Wysłany: 2005-04-07 16:20:17

  Własnie mój mąż nie miał w Polsce żadnego dochodu-kompletnie nic ale ,chyba niestety,jest tu zameldowany i tu chyba tkwi problem. wymeldowac sie z Polski???
  Odpowiedz Cytuj
 • czytalam, ze wymeldowanie sie stad to najlepsze, co mozna zrobic i sama nad takim rozwiazaniem sie zastanawiam. nie wiem, czy nie za pozno odpowiadam - czy maz podjal juz jakies kroki?
  Odpowiedz Cytuj
 • kombis
  Wysłany: 2007-11-19 19:30:27

  warto, warto. Tu sie zgodze.
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Stosowanie kodeksu pracy do pracującego za granicą

  Czy pracodawca delegujący pracownika na kontrakt zagraniczny powinien się trzymać lokalnych (obowiązujących w firmie w Polsce) czy obowiązujących za granicą (w firmie kontrahenta) norm czasu pracy? Czy pracodawca ma prawo naliczać nadgodziny zaczynając od 41 godziny w przypadku 39-godzinnego tygodnia pracy za granicą i 40-godzinnego w Polsce?

 • Rozpoczęcie pracy w grudniu, wypłata w styczniu

  W listopadzie 2008 r. wróciłem do Polski z wieloletniego pobytu za granicą. Od 1 grudnia 2008 r. podjąłem pracę w Polsce, a pierwsze wynagrodzenie otrzymałem 9 stycznia 2009 r. Czy dochody osiągnięte za granicą w 2008 r. muszę rozliczyć w PIT za 2008 rok w Polsce, czy można uznać, iż skoro pierwsza pensja wpłynęła w 2009 roku, to cały 2008 rok został opodatkowany za granicą, gdzie do końca 2008 byłem rezydentem podatkowym?

 • Opodatkowanie dochodów z pracy w Wielkiej Brytanii

  Osoba jest zatrudniona w Wielkiej Brytanii. Co powinna otrzymać, aby rozliczyć się z podatku w Polsce. Następnie, po otrzymaniu zagranicznego rozliczenia, co powinna złożyć w Urzędzie Skarbowym w Polsce, w jaki sposób przeliczyć dochód na złotówki, jaką metodą obliczyć podatek od dochodów uzyskanych za granicą? Chcę rozliczyć się z żoną, która nie uzyskuje dochodów. Uzyskiwała dochody w Polsce (wypłacony zasiłek chorobowy).

 • Agencja pracy tymczasowej a praca za granicą

  Jakie obowiązki ciążą na agencji pracy tymczasowej oferującej zatrudnienie za granicą?

 • Zakup bramy wjazdowej przez wspólnotę

  Wspólnota Mieszkaniowa zamówiła wykonanie bramy wjazdowej i ogrodzenie terenu należącego do Wspólnoty. W jaki sposób rozliczyć taką inwestycję? Wykonawca usługi wycenił ją na 12 700,00 zł. Czy można to rozliczyć z funduszu remontowego Wspólnoty?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane