Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Praca za granicą- jak rozliczyć??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Mąż pracuje w Holandii, tam płaci podatki, nie ma żadnego dochodu w Polsce. Czy musi sie rozliczac w Polsce (PIT 36)? Urzedy Skarbowe nie mają zdania-jedni mówią,że tak inni,że nie.A jeszcze mówią tez o tym,że trzeba będzie dopłacać do rozliczenia !? Wiem,że z Holandią Polska podpisała umowę o niepłaceniu podwónych podatków ( Dz.U.2003, Nr 216 poz.2120). Pozdrawiam anna

    Odpowiedz Cytuj
  • astra36
    Wysłany: 2005-04-07 11:01:01

    oczywiście, ze musi się rozliczyć w Polsce i złożyć PIT jeśli ma stałe zamieszkanie w Polsce i jeśli wyjdzie podatek musi dopłacić, ale odejmuje ten juz zapłacony w Holandii.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • Agma
    Wysłany: 2005-04-07 12:54:19

    A jezeli w calym roku podatkowym nie osiagal zadnych dochodow w Polsce, tylko za granica? Oczywoscie za granica placi podatek. I drugie pytanie (jesli w roku podatkowym pracowal i w jednym i drugim kraju), a czy nie moze rozliczyc sie za granica i tam odjac tego naleznego w Polsce? Kolejne pytanie: a co, gdy nie ma stalego meldunku w Polsce? Dziekuje za informacje.
    Odpowiedz Cytuj
  • czekoladka
    Wysłany: 2005-04-07 16:20:17

    Własnie mój mąż nie miał w Polsce żadnego dochodu-kompletnie nic ale ,chyba niestety,jest tu zameldowany i tu chyba tkwi problem. wymeldowac sie z Polski???
    Odpowiedz Cytuj
  • czytalam, ze wymeldowanie sie stad to najlepsze, co mozna zrobic i sama nad takim rozwiazaniem sie zastanawiam. nie wiem, czy nie za pozno odpowiadam - czy maz podjal juz jakies kroki?
    Odpowiedz Cytuj
  • kombis
    Wysłany: 2007-11-19 19:30:27

    warto, warto. Tu sie zgodze.
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane