Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

ROZLICZENIE FV RR

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Rozliczenia opłat we wspólnocie

    Czy jest ustawowy termin rozliczenia świadczeń indywidualnych we wspólnocie mieszkaniowej? Po jakim czasie od doczytu liczników należy wysłać rozliczenie lokatorom?

  • Rozliczenie straty

    W zeszłym roku uzyskałem stratę ze sprzedaży akcji. Otrzymałem PIT-8c, gdzie ta strata jest wykazana. Czy mam obowiązek składania deklaracji PIT-38 wobec poniesionej straty i czy otrzymany PIT-8c wystarczy, żeby zachować prawo do rozliczenia straty w następnych latach?

  • Wspólna ściana z sąsiadem

    Buduję dom szeregowy. Muszę dokonać rozliczenia wspólnej ściany z sąsiadem. Kiedy rozliczenie powinno nastąpić, czy jeszcze przed moimi pracami budowlanymi? Według jakich cen rozliczenie powinno nastąpić: kosztorysu, rzeczywistych poniesionych na podstawie rachunków? Sąsiad odliczył już koszty tej ściany w rocznym PIT-cie. Czy w momencie nierozliczenia sąsiad może wstrzymać mi budowę?

  • Wystąpienie wspólnika ze spółki cywilnej

    Jeden z dwóch wspólników spółki cywilnej chce z niej wystąpić, na jego miejsce wejdzie inna osoba. W umowie spółki istnieje zapis, że wspólnik musi wypowiedzieć udział w spółce z trzymiesięcznym wypowiedzeniem oraz że rozliczenie wspólników może odbyć się na koniec roku rozrachunkowego. Czy w związku z tym wspólnik może wystąpić ze spółki z dowolną datą w ciągu roku obrachunkowego przy zachowaniu obowiązującego okresu wypowiedzenia, a ostateczne rozliczenie wspólników nastąpi dopiero na koniec roku?

  • Rozliczenia roczne w razie zmiany właściciela

    Jak na koniec roku Wspólnota Mieszkaniowa powinna rozliczyć zaliczki wpłacane miesięcznie na opłaty eksploatacyjne, jeżeli w ciągu roku nastąpiła sprzedaż lokalu? Czy do rozliczenia powinna brać pod uwagę tylko nowego właściciela (aktualnego na koniec roku), czy też rozliczyć zaliczki między poprzedniego i obecnego właściciela proporcjonalnie do okresu w jakim byli właścicielami lokalu?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane