Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ulga na dzieci 2013

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Rozliczenie podatkowe a nabycie działki

Czy w rozliczeniu podatkowym za 2004 r. istnieje możliwość odliczenia zakupu działki nabytej w 2004 r. bez dotychczas rozliczania ulg podatkowych w latach poprzednich?

• Limit stopy procentowej pożyczki w lombardzie

Osoba fizyczna prowadzi lombard, która udziela pożyczek dla innych osób fizycznych pod zastaw rzeczy. Czy istnieją jakieś ograniczenia dotyczące stopy procentowej udzielanych w ten sposób pożyczek, ile może wynieść całkowity koszt udzielonych pożyczek ?

• Termin obowiązywania ulgi odsetkowej

Do kiedy obowiązuje ulga odsetkowa przy zakupie nowego domu lub mieszkania? Czy tylko do końca 2005 r., czy dłużej?

• Ulga na wychowanie dzieci

Prowadzę dział specjalny produkcji rolnej. Podatek płacę na podstawie decyzji wydanej przez US. Do 30 kwietnia 2009 r. mam obowiązek złożyć PIT-36, gdzie podatek rozliczam wg skali podatkowej. Czy mogę odliczyć ulgę na wychowanie dzieci?

• Ulga odsetkowa w rozliczeniu rocznym

W październiku 2007 roku nabylem dom w kredycie hipotecznym (CHF) na 30 lat. Czy rozliczając się z Urzędem Skarbowym w 2009 roku mam prawo skorzystać z jakiś odliczeń związanych z zakupem domu (np. ulga odsetkowa)?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane