Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

wypłata w dolarach

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, mam takie pytanie, jeżeli zarabiam przez internet polecając różne usługi na stronach internetowych a wypłatę dostaję w dolarach na konto walutowe, to w jaki sposób powinienem się z tego rozliczyć?

  Odpowiedz Cytuj
 • Myślę, że należy przeliczyć wpłaty otrzymane w USD na PLN po kursie NBP z dnia otrzymania wpłaty.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Określenie wynagrodzenia w walucie obcej

  Czy w umowie o pracę można ustalić wysokość wynagrodzenia w dolarach amerykańskich w przypadku, gdy pracownik jest Polakiem zatrudnionym w firmie bez kapitału zagranicznego? (wypłata wynagrodzenia następuje w złotówkach według kursu ustalonego na ostatni dzień miesiąca).

 • Termin wypłaty wynagrodzenia

  Zgodnie z kodeksem pracy wypłata wynagrodzenia winna być dokonywana co najmniej raz w miesiącu w stałym i ustalonym z góry terminie. Dalej, jeżeli ustalony w regulaminie pracy dzień wypłaty wynagrodzenia przypada w dzień wolny od pracy wypłata winna być dokonana co najmniej w dniu poprzedzającym. Czy pracodawca może ustalić, że wypłata będzie dokonywana w drugim dniu ""roboczym""? Czy drugi ""dzień roboczy"" to jest termin stały? Jeżeli tak, to po co jest art. 85 paragraf 3 Kp.

 • Prawo do nagrody jubileuszowej

  Pracownica nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w czasie przebywania na urlopie wychowawczym, na którym przebywa od 21.04.2004 r. do 26.10.2007 r. Jednocześnie informujemy, że zgodnie z Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy obowiązującym w naszym zakładzie. Naliczenie nagrody jubileuszowej dokonuje się na dzień nabycia prawa do nagrody. Wypłata nagrody następuje łącznie z wynagrodzeniem za miesiąc, w którym pracownik nabył prawo do nagrody. Kiedy należy wypłacić nagrodę jubileuszową, w czasie trwania urlopu czy po jego zakończeniu i powrocie pracownicy do pracy?

 • Przesłanki uzyskania emerytury rolniczej

  Małżeństwo rolnicze spełniające wymogi emerytury (65 lat, opłacane powyżej 120 kwartałów składek ubezpieczeniowych) może dostać całą emeryturę nie przerywając działalności rolniczej. Na podstawie jakich przepisów i przesłanek jest im wypłacana emerytura raz na kwartał w zaniżonej wysokości. O co tu chodzi?

 • Dywidenda zaliczkowa

  Czy w takim razie dywidenda może być wypłacana tyko raz w roku? Czy może wystąpić sytuacja, kiedy zgromadzenie wspólników podjęło uchwałę i podzieliło zysk za rok 2005, dokonana została wypłata dywidendy z zysku za rok 2005, a następnie zgromadzenie wspólników stwierdza iż sytuacja finansowa spółki jest bardzo dobra i jeszcze raz dokonuje podziału zysku z kapitału rezerwowego? Czy w takim razie taka wypłata będzie "zaliczką" na poczet przyszłego podziału? Czy uchwała dotycząca podziału zysku może być podjęta tylko raz w roku i w związku z tym dywidenda wypłacona tylko raz?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane