Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

zmiana ustawy w kapitale poczatkowym 2012

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Przedawnienie zadłużenia z tytułu składek na ZUS a zmiana ustawy

    W jakim terminie następuje przedawnienie składek należnych w latach 2002-2005, stosuje się termin 10 czy 5-letni?

  • Rozliczenie faktury VAT

    Po wykonaniu robót budowlanych został podpisany protokół odbioru w dniu 31.01.2012. Na podstawie protokołu wystawiliśmy fakturę VAT w dniu 06.02.2012 r. Do książki przychodów i rozchodów zaksięgowaliśmy ją w styczniu, a do VAT w lutym. Czy podatek VAT mamy zapłacić od tej faktury w rozliczeniu za luty, czy za marzec?

  • Zajęcie komornicze wynagrodzenia za pracę

    Mamy pracownika, któremu potrącamy zajęcie komornicze. Jaką kwotę minimalnego wynagrodzenia wolną od potrąceń zastosować - czy z grudnia 2011 tj. 1386,00, czy stycznia 2012 tj. 1500,00. Nadmieniam, że wynagrodzenie za grudzień wypłacane jest w styczniu 2012 i przelew kwoty zadłużenia będzie przesłany w styczniu 2012. Jaką zastosować kwotę wolną od potrąceń dot. minimalnego wynagrodzenia przy zajęciu przez komornika wynagrodzenia zatrudnionemu pracownikowi na przełomie roku?

  • Definicja powiązań kapitałowo-majątkowych

    Proszę wyjaśnić skąd wzięło się określenie powiązań kapitałowych i powiązań kapitałowo-majątkowych (odnośnie odpowiedzi na wcześniejsze pytanie)? Jaka jest dokładna definicja tych powiązań, czym się charakteryzują? Czy są toższame z definicją powiązań kapitałowych z ustawy o rachunkowości?

  • Zmiana stanu prawnego komplemetrariusza

    Mam pytanie odnośnie przekształcenia spółki z o.o. w spółkę akcyjną, która jest jednocześnie komplementariuszem spółki komandytowej. Z dniem 08.06.2012 r. Spółka \"x\" Sp z o.o. otrzymała wpis do KRS o przekształceniu się w Spółkę \"x\" Spółkę Akcyjną. Czy spółka komandytowa nowej nazwy, czyli Spółka \"x\" Spółka Akcyjna Spółka komandytowa ma używać od dnia 08.06.2012 (zmiana komplementariusza), czy od dnia aktu notarialnego potwierdzającego zmianę komplementariusza, czy dopiero od daty wpisu zmiany komplementariusza w KRS?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane