Forum prawne

3 umowa o pracę a ciąża

Witam serdecznie.

22 listopada kończy mi się druga umowa o pracę. Za miesiąc pracodawca będzie chciał podpisać ze mną kolejną umowę. Prawdopodobnie będzie to umowa na czas nieokreślony (będzie to 3 umowa na czas określony, a także dotychczas 33 miesiące na umowie na czas określony). W tej chwili jestem w 2 miesiącu ciąży. Czy mam obowiązek powiadomić o tym pracodawcę? Podejrzewam, że wtedy przedłuży mi umowę tylko do dnia porodu. Co w sytuacji jeśli nie powiadomię pracodawcy i podpiszę umowę? Czy w razie potrzeby mogę pójść na L4 już po podpisaniu nowej umowy, a przed czasem jej nastania i wtedy umowa na czas nieokreślony zachowuje swoją ważność, tj. po porodzie otrzymam zasiłek macierzyński i wychowawczy, a pracodawca będzie miał obowiązek zatrudnić mnie po zakończeniu urlopu? Czy na L4 mogę pójść dopiero, gdy będę już pracować na nowej umowie? Czy takie postępowanie jest zgodne z prawem i nie narazi mnie na nieprzyjemności np. ze strony Urzędu Skarbowego? Pracuję w tej pracy już 8 lat i po porodzie chciałam do niej wrócić. Chciałabym się cieszyc ciążą i korzystać z przysługujących mi praw z tym związanymi, a nie przejmować się tym, że za sprawą ciąży stracę pracę. Dziękuję za odpowiedzi.

2018.9.23 9:30:41

Odpowiedzi w temacie: 3 umowa o pracę a ciąża (1)

Miałam na myśli po porodzie urlop macierzyński i rodzicielski (nie wychowawczy) i powrót do pracy.

2018.9.23 10:29:32

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika