Forum prawne

3 zmianowy system pracy i l4 problem

Witam !Pracuje w 3 zmianowym systemie pracy od roku czasu ... przysłowiowe nocki zaczynają się od 22 w niedziele do 6 rano w poniedziałek, i tak do piątku do 6 rano schodzę i mam weekend, w następnym tygodniu zaczynam 2 zmianę od 14 do 22 w poniedziałek . Pracodawca wcześniej zaliczał owe godziny od niedzieli do poniedziałku jako przepracowany dzień tygodnia poniedziałek i tak do piątku. A od 2 miesięcy zalicza owe godziny od 22 do 6 rano w poniedziałek jako dzień tygodnia niedziela i te dni sie przesuwają ze niby ostatni dzień pracy zalicza sie jako czwartek . Dowiedziałem się o tym w przykry sposób. Tydzień przed świętami zacząłem nocki w niedziele 15.12 od 22 do 6 w poniedziałek oraz 16.12 od 22 do 6 rano w wtorek 17.12 i rozbolały mnie plecy i prosto z pracy poszedłem do lekarza z owym bólem dostałem zastrzyki i zwolnienie lekarskie lekarz pyta się od kiedy a ja powiedziałem ze proszę od 18.12 czyli od środy ponieważ teraz zszedłem z nocki i bylem w pracy wiec proszę od następnego dnia i dostałem zwolnienie do 24.12 . Wczoraj dostałem fiszka w pracy i okazuje się ze ten dzień 17.12 mam przysłowiowa n czyli obecność nieusprawiedliwiona. pytanie czy owa n jest usprawiedliwiona i czy pracodawca miał prawo ja dać jak zwolnienie lekarskie było wypisane data 18.12 ?

2020.1.14 7:12:33

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: 3 zmianowy system pracy i l4 problem

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika