Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

3/4 etatu a emerytura

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam
    mam takie pytanie pracuje od 15 lat na 3/4 etatyi teraz jak to sie liczy do emerytury jako 15 lat stażu czy może mniej jesli było 3/4 etatu? Z góry dziękuję

Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Praca na pół etatu a staż emerytalny

Przez rok pracowałam na 1/2 etatu. Czy, przechodząc na emeryturę, okres ten zalicza się jako rok czy pól roku pracy?

• Wcześniejsza emerytura

Czy pracownica obsługi szkoły zatrudniona na 0,75 etatu (zarobki brutto około750 zł), posiadająca 35 letni staż pracy oraz wiek 54 lata, będzie mogła w przyszłym roku przejść na emeryturę?

• Działalność gospodarcza a emerytura

Prowadzę małą działalność gospodarczą. Od pół roku poszłam na wcześniejszą emeryturę. Nadal prowadzę tę samą działalność gospodarczą, a dochody moje nie zmuszają mnie do zawieszenia emerytury. Czy mogę zatrudnić pracownika na 1/4 etatu?

• Obniżenie czasu pracy

Czy obniżenie czasu pracy dotyczy osoby zatrudnionej na 1/2 etatu czy na 3/5 etatu?

• Emerytura pomostowa

Czy tzw. "emerytura pomostowa" jest aktualnym świadczeniem?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane