Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Art.141 KP jak interpretować?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Art. 141. § 1. mówi że: Pracodawca może wprowadzić jedną przerwę w pracy niewliczaną do czasu pracy, w wymiarze nieprzekraczającym 60 minut, przeznaczoną na spożycie posiłku lub załatwienie spraw osobistych.  Czy w takim wypadku, ja sam mam zdecydować kiedy ta przerwa będzie? mogę sobie robić 10 minutówki co godzinę przez 6 godzin? Albo dwie 30 minutowe przerwy?

  Ewentualnie mogę zrezygnować danego dnia z tej przerwy i wyjść wcześniej albo wyjść później?

  Odpowiedz Cytuj
 • Jeżeli rzeczywiście nie podano konkretnej godziny, ani przedziału godzin, ani zasady, że decyduje np. kierownik działu- można swą dniówkę skracać.
 • Reklama

 • ma pan jakiś regulamin pracy? w niego trzeba zajrzeć, na umowie niech pan sprawdzi też czy jest coś więcej napisane w tym temacie. jeżeli faktycznie nie, to zgodnie z kodeksem pracy może pan zrobić tak jak pan napisał, co lepsze co dziennie może pan robić inaczej, bo przecież nie jest ustalone.
 • Dinozaur
  Wysłany: 2017-01-20 21:48:11

  Art. 141. § 1. Pracodawca może wprowadzić jedną przerwę w pracy niewliczaną do czasu pracy, w wymiarze nieprzekraczającym 60 minut, przeznaczoną na spożycie posiłku lub załatwienie spraw osobistych. Proszę sobie uważnie przeczytać. Odpowiedź zawarta jest opisie art.141. musi to być jedna przerwa w wymiarze nie przekraczającym 60 minut. Istotnie brak opisu w jakich godzinach ta przerwa zostanie ustalona daje przestrzeń do ustalenia z Pracodawcą jak to rozwiąże
 • Arthur50Liz
  Wysłany: 2017-06-12 13:36:33

  ambien online no script purchase best tablets online - ambien online no script purchase best tablets online
 • Sercio56Liz
  Wysłany: 2017-06-18 14:41:47

  Levitra cheap online buy cheap generic for sale - Levitra cheap online buy cheap generic for sale
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.