Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

brak wynagrodzenia

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, mam powazny problem, pracowalam bez umowy, pracodawca zwodzil mnie i mowil ze umowe musi stranie przygotowac, jednak po jakims czasie zamkneli dzialalnosc i nie moge odzyskac pienieniedzy, w urzedzie pracy zglosilam ze nigdzie nie pracowalam. czy moge odzyskac te pieniadze w jakis sposob? prosze o pomoc.

  Odpowiedz Cytuj
 • Szczerze powiedziawszy, wydaje mi się że ciężko będzie coś zdziałać w tej sprawie skoro nie podpisałaś umowy. Pracodawca miał obowiązek dostarczyć umowę w formie pisemnej najpóźniej w dniu rozpoczęciu pracy. Nie jest podane jaki rodzaj umowy miał to być. Jeśli miałaś pracować na podstawie umowy cywilno - prawnej (czyli np. um. zlecenia, um. o dzieło) to sprawa wygląda nieciekawie. Jeśli miała to być um o pracę, to z tego co mi wiadomo sąd zasądziłby w tym przypadku grzywnie pracodawcy i być może wtedy udałoby się odzyskać pieniądze.
 • Reklama

 • pracodawca zwlekal z umowa (umowa zlecenie). mam swiatkow na to, ze tam pracowalam czy to za malo? przeciez musi byc jakis sposob by odzyskac pieniadze.
 • Jeśli są świadkowie to najprościej podejść sobie do Państwowej Inspekcji Pracy w miejscu zamieszkania i zapytać o możliwości działań w tej sprawie. Można też iść z tym od razu do Sądu Pracy ale ecześniej dobrze było by mieć oświadczenia świadków na piśmie.
 • Dziękuje za pomoc:)
 • Witam Mam pewne pytanie, mam problem mój pracodawca nie chce wypłcić mi wynagrodzenia i jak mogę je odzyskac ile czasy mam czekac zanim rozpoczne jakieś postepowanie?Z góry dziękuję za pomoc
 • Nie trzeba czekać tylko wezwać na piśmie (z zachowaniem sobie kopii oczywiście) pracodawcę do zapłaty zaległego wynagrodzenia (ewentualnie zaproponować raty lub inną formę polubownego załatwienia sprawy) z zastrzeżeniem, że w razie braku pozytywnego ustosunkowania się dp sprawy skieruje się stosowne powództwo do sądu pracy. Można również zawiadomić Państwową Inspekcję Pracy, gdyż nieterminowe wypłacanie wynagrodzenia łączy się z odpowiedzialnością karną.

 • Witam Bylem zatrudniony w firmie XX na podstawie umowy na zlecenie. Umowa zostala podpisana od 20.09.2010 do 31.10.2010 jednak wypowiedzialem ja w trakcie jej trwania. Przepracowalem 72 godziny i powinienem zarobic okolo 640zl. Turaj zaczyna sie moj problem, poniewaz pracodawca powiedzial mi, ze nie wyplaci mi niczego, podobno zrobilem zle detale i firma stracila przezemnie 500zl. Umowa wyglada nastepujaco: 1.Zleceniodawca zleca, a zleceniobiorca zobowiazuje sie do -wykonywania XXX -zleceniodawca odpowiada za zlecenie wobec osob trzecich w pelnej wysokosci. Wynagrodzenie platne w nastepnym miesiacu po uplywie miesiaca rozliczeniowego 2. Zleceniodawca zobowiazuje sie wyplacic zleceniobiorcy wynagrodzenie brutto w sysokosci do uzgodnienia po zakonczeniu umowy platne w dniu od momentu zlozenia rachunku przez zleceniobiorce 3. Zleceniobiorca nie moze bez uprzedniej zgody zleceniodawcy zmienic uzgodnionego sposobu sposobu wykonywania zlecenia 4. Zleceniobiorca zobowiazuje sie wykonywac zlecona prace i rozliczac sie z jej wykonania w okresach comiesiecznych. 5. Odpowiedzialnosc wobec osob trzecichza wykonana przez zleceniobiorce umowe zlecenia pzechodzi na zleceniodawce z dniem przyjecia wykonanej pracy przez zleceniodawce. Co moge teraz zrobic zeby odzyskac swoje wynagrodzenie i czy pracodawca robi to zgodnie z prawem ? Prosze o pomoc.
 • Pracodawca / zleceniodawca nie może wstrzymać wypłaty wynagrodzenia. Za straty jakie firma poniosła moze domagać się odszkodowania na drodze cywilno-prawnej udowadniając błędy i winę pracownika / zleceniobiorcy. Mimo wszystko sugeruję wizytę w Państwowej Inspekcji Pracy - prowadzone są bezpłatne konsultacje na potrzeby pracowników.
 • Witam. Mam pytanie dotyczące mojego męza, który pracował w firmie jako kierowca. Umowę podpisaną miał na okres próbny, wynagrodzenie najniższe krajowe plus ewentualna premia. Odszedł z pracy, ponieważ firma nie wypłacała pieniędzy w terminie. Odchodząc z pracy szef męza podpisał zobowiązanie w którym napisał że do 18.11.2011 zobowiązuje się wypłacić zaległe wynagrodzenie w łącznej kwocie 4130zł ( znaduje się tam pieczątka zakładu oraz podpis ) i tu moje pytanie. Czy mąż z takim zobowiązaniem może ewentualnie wystąpić z Nimi na drogę sądową? Czy ono jest nieważne?
 • Witam. Piszę z pewnym problemem, z którym w żaden sposób nie mogę sobie poradzić. Mam umowę zlecenie w pewnej firmie. Pracę zaczęłam dokładnie 7 września tego roku. Ponoć zwyczajowo w firmie pieniądze wypłaca się ok. 20 każdego miesiąca. Na początku zdziwiło mnie to, że nie mogłam otrzymać wynagrodzenia 20 września jak wszyscy, bo nie przepracowałam pełnego miesiąca - możliwe, że tak jest, proszę mnie poprawić jeśli się mylę. Problem jednak w tym, że dziś jest 4 listopada a ja do tej pory nie otrzymałam ani złotówki. Każdy kontakt z pracodawcą/kadrową kończy się faktem, że brakuje jakiegoś podpisu na umowie, dodatkowego dokumentu etc. Dziś zadzwoniłam do głównej siedziby firmie znajdującej się w Warszawie i okazało się, że nie widnieję w żadnym systemie wypłacającym wynagrodzenia jakbym w ogóle nie podjęła tej pracy. Proszę o informację czy wszystko w takiej sytuacji jest w porządku i czy pracodawca dopuścił się jakichś nadużyć wobec mnie oraz jakie kroki mogę podjąć, żeby otrzymać moje wynagrodzenie. Dziękuję
 • Witam, reprezentuję Kancelarię Winnicki. Zespół tworzą dynamiczni i doświadczeni prawnicy, radcy prawni wywodzący się ze środowiska Uniwersytetu Warszawskiego. Działamy na terenie całego kraju. Jeśli potrzebna jest ci pomoc prawna, zapraszam do kontaktu: +48 607087078 lub na www.kacelariawinnicki.pl
 • Do przedstawiciela kancelarii Winnicki. Ile kosztuje reprezentowanie w takiej sprawie i jakie posiadają Państwo doświadczenie? Mam podobną sytuację i zależy mi również na czasie.
 • Witam Panie Bartku, Na temat szczegółów naszej współpracy zapraszam do kontaktu info@kancelariawinnicki.pl lub 607 087 078. Przedstawimy nasze doświadczenie, wybierzemy adwokata, który najlepiej zająłby się Pana sprawą oraz omówimy szacunkowe koszty jak i możliwy przebieg postępowania. Pozdrawiamy
 • Dzień dobry, Świadczyłem usługi budowlane na terenie Niemiec dla polaka przez okres miesiąca. Mimo wcześniej obiecanej umowy nie została taka podpisana. Wykonałem kilka instalacji z czego dostałem połowę umówionej kwoty. Chciałem wystawić fakturę VAT-UE jednak okazało się że firma którą pracodawca się przedstawiał (angielska) nie jest w żadnych rejestrach podatkowych UE. Nie mam możliwości sprawdzenia czy taka w ogóle istnieje, jednak jak się okazuje facet prowadzi również działalność w Polsce, o czym wcześniej nie wiedziałem. Pomimo wielu próśb o podanie danych do faktury takich nie otrzymałem. Posiadam zdjęcia wykonanych instalacji jak i zapisy rozmów telefonicznych od mniej więcej połowy czasu pracy oraz kilka maili. W obecnej sytuacji jesteśmy we dwójkę razem z kolegą. Obecnie z pracodawcą nie ma od tygodnia żadnego kontaktu. Proszę o poradę czy mam jakoś możliwość wyegzekwowania zaległego wynagrodzenia.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane