Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Ciąża a praca

W okresie ciąży nie można kobiecie wypowiedzieć dotychczasowych warunków pracy (np. obniżyć wynagrodzenia). Jeśli jednak pracodawca dokonuje takiego wypowiedzenia z przyczyn dotyczących pracodawcy (np. z przyczyn ekonomicznych) to kobiecie przysługuje dodatek wyrównawczy. Moje pytanie brzmi: czy dotyczy to również sytuacji, że pracodawca wypowiedział warunki pracy, a kobieta to podpisała, nie wiedząc, że jest w ciąży (a była).

(atakama)

2003.9.3 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Ciąża a praca (8)

Pracodawca to nie duch święty, że powinien wiedzieć czy jesteś w ciązy czy nie. Wypowiedzieć nie można umowy ani zmienić warunków umowy o pracę w od dnia kiedy kobieta dostarcza zaświadczenie o tym, że jest w ciąży. Jesli sama podpisała (a złożony podpis=woli przyjętych zasad umowy) to raczej sprawa trudna. W tej kwesti powinien zadziałać Sąd Pracy, który jest w pełni darmowy.

2003.9.5 21:3:40

a co w przypadku gdy dowiaduje się o ciązy pod koniec listopada, lekarz mówi że to jeszcze nie pewne mam traktowac się jako kobieta w ciązy ale potwierdzenie dostanę pod koniec grudnia, a umow akończy mi się 31-12-2005r, jak zachować względem pracodawcy

2005.11.22 18:17:6

idz na usg musisz miec dokument potwierdzajacy jak ogłosisz to pracodawcy.On tez musi miec podstawesdc

2006.10.9 11:56:44

Witam. Mam prośbę. Mam podobną sytuację co pani i szukam porady. Jeśli takową pani uzyskała to prosiłabym o podzielenie się tą ważną informacją ze mną. Czy udało się pani jakoś z tego wybrnąć? Z góry dziękuję za odpowiedz. Mój adres: joasialabuz@wp.pl

2007.11.5 18:18:51

Jak sie ma prawo do tego-Zona jest w ciazy a pracuje na umowe zlecenie czy w tym przypadku jest chroniona??

2009.6.24 14:56:51

Witam
Dwa lata temu poszła na urlop wychowawczy, teraz drugi raz jestem w ciąży i chcę iść na urlop. Czy ten czas jest wliczany do stażu pracy? Bardzo proszę o informację

2010.7.22 13:2:8

<!-- @page { size: 21cm 29.7cm; margin: 2cm } P { margin-bottom: 0.21cm } -->

Okres urlopu macierzyńskiego jak i wychowawczego wlicza się do stażu pracy zarówno tego zakładowego (długość wypowiedzenia, odprawy) jak i ogólnego (wymiar urlopu).


2010.7.23 9:33:21

witam mam pytanie posiadam umowę o pracę na czas określony 3 mc od 10.10-9.01.2018 okazało się ze jestem w ciąży 12 tydz mam ponad 40 lat i otrzymałam zwolnienie L4 dostarczyłam pracodawcy , z racji na moje stanowisko przedstawiciel handlowy wiadome iż stres i niebezpieczeństwo pracy to zwolnienie będzie do końca ciąży ,kierownik dzwoniąc do mnie zapowiedział mi iż na moje
stanowisko zatrudni inną osobę nie wiem co mam robić jakie mam prawa? mam na stanie auto służbowe i itp...czy jeżeli podpisze protokół zdawczy -odbiorczy nie będzie to dla mnie niekorzystne jeżeli chodzi o zwolnienie mnie z pracy proszę o odpowiedz prawną co w takiej sytuacji mnie chroni pozdrawiam

2017.11.13 10:12:25

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika