Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

ciąża a przedłużenie umowy

Witam.Pracuje na umowe o prace na czas określony.Umowa kończy mi się 31 grudnia. Zaszłam w ciążę i od końca października jestem na L4. Gdy skończy mi się umowa będę w 16 tygodniu ciąży. Czy pracodawca ma obowiązek przedłużyć moją umowę do dnia porodu ? Bo gdy o tym wspomniałam, powiedział że tego nie zrobi bo jestem na zwolnieniu lekarskim.

2016.12.26 10:12:8

Odpowiedzi w temacie: ciąża a przedłużenie umowy (6)

Dzień dobry,
pracodawca nie może stwierdzić, iż w tej sytuacji nie przedłuży Pani umowy. Należy jemu złożyć oficjalne pismo informujące o Pani sytuacji, załączyć zaświadczenie lekarskie o stanie ciąży oraz powołać stosowne przepisy prawa, wskazując że umowa ulegnie przedłużeniu do dnia porodu.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2016.12.27 11:20:8

Byłam zawieźć zaświadczenie o stanie ciąży , ale pracodawca nawet nie chciał go przyjąć. Twardo upiera się że nie przedłuży mi umowy bo jest to niezgodne z prawem ponieważ jestem na zwolnieniu lekarskim.

2016.12.27 12:59:11

Dzień dobry,
tak, jak wskazałam poprzednio, powinna Pani złożyć oficjalne pismo informujące o Pani sytuacji, załączyć zaświadczenie lekarskie o stanie ciąży oraz powołać stosowne przepisy prawa. Dodatkowo można w piśmie wskazać jakie konsekwencje grożą pracodawcy za łamanie przepisów.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2016.12.27 13:14:0

Witam. Czy wskazałaby Pani gdzie znajdę odpowiednie przepisy prawa dotyczące mojej sytuacji oraz kary jakie wiążą się z ich łamaniem ?

2016.12.27 13:59:50

Dzień dobry,
przepisy, które mają w tej sprawie zastosowanie, znajdzie Pani w kodeksie pracy, karnym i cywilnym.
Pozdrawiam
adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2016.12.27 14:15:27

Witam . Pracuję od 12 grudnia na umowe o prace na czas okreslony ( czas zastępstwa nieobecnego pracownika ktory przebywa na wychowawaczym i bedzie jeszcze na urlopie okolo poltorej roku). Moje pytanie jest nastepujace : we wrzesniu planuje zajsc w ciaze i chcialabym sie dowiedzieć co w moim przypadku? Czy pracodawca moze mnie od razu zwolnic po dostarczeniu zwolnienia ? A mianowiecie czy bedzie naalezal mi sie macierzynski ? Nikt nie potrafi odpowiedziec mi na to pytanie wiec prosze o pomoc :-) . A i dodam ze prcuje w budzetowce na stanowisku inspektora ;)

2017.1.11 18:11:12

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika