Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ciąża podczas umowy na czas określony

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, mam umowę na czas określony jeszcze przez 4 miesiące, jestem teraz w 1 miesiącu ciąży. Moje pytanie to czy mam informować szefa o mojej ciąży ? Czy może on mnie w tej sytuacji nie przedłużyć umowy?

    Odpowiedz Cytuj
  • Witam mam umowę na czas określony jeszcze na 4 miesiące, teraz jestem w 2 miesiącu ciąży. Moje pytanie brzmi czy mam to zgłaszać szefowi? czy on może mnie nie przedłużyć umowy przez wzgląd na to że wezmę urlop? Co powinnam zrobić?
  • Reklama

  • Trzeba raczej porozmawiać o tym z szefem. Nie da się powiedzieć co zrobi pracodawca, równie dobrze może nie przedłużyć umowy bez powodu. Natomiast ukrywanie faktu, że jest Pani w ciąży może moim zdaniem bardziej zaszkodzić stosunkom z pracodawcą, który może poczuć się oszukany przez Panią. Nie bardzo rozumiem co ma do tego urlop ale jeśli chodzi o zwolnienie lekarskie to płacenie pensji w wysokości 100% przejmuje po pracodawcy ZUS. Także urlop macierzyński. Urlop wychowawczy zależy od wysokości dochodów na członka rodziny. Zwolnienie lekarskie i urlopy zarówno macierzyński jak i wychowawczy nie gwarantują, że pracodawca nie może rozwiązać umowy o pracę a szczególnie w przypadku umowy na czas określony której pracodawcza nie ma obowiązku przedłużyć.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane