Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Ciąża podczas umowy na czas określony

Witam, mam umowę na czas określony jeszcze przez 4 miesiące, jestem teraz w 1 miesiącu ciąży. Moje pytanie to czy mam informować szefa o mojej ciąży ? Czy może on mnie w tej sytuacji nie przedłużyć umowy?

2010.12.28 14:57:19

Odpowiedzi w temacie: Ciąża podczas umowy na czas określony (2)

Witam mam umowę na czas określony jeszcze na 4 miesiące, teraz jestem w 2 miesiącu ciąży. Moje pytanie brzmi czy mam to zgłaszać szefowi? czy on może mnie nie przedłużyć umowy przez wzgląd na to że wezmę urlop? Co powinnam zrobić?

2010.12.28 15:31:52

Trzeba raczej porozmawiać o tym z szefem. Nie da się powiedzieć co zrobi pracodawca, równie dobrze może nie przedłużyć umowy bez powodu. Natomiast ukrywanie faktu, że jest Pani w ciąży może moim zdaniem bardziej zaszkodzić stosunkom z pracodawcą, który może poczuć się oszukany przez Panią. Nie bardzo rozumiem co ma do tego urlop ale jeśli chodzi o zwolnienie lekarskie to płacenie pensji w wysokości 100% przejmuje po pracodawcy ZUS. Także urlop macierzyński. Urlop wychowawczy zależy od wysokości dochodów na członka rodziny. Zwolnienie lekarskie i urlopy zarówno macierzyński jak i wychowawczy nie gwarantują, że pracodawca nie może rozwiązać umowy o pracę a szczególnie w przypadku umowy na czas określony której pracodawcza nie ma obowiązku przedłużyć.

2010.12.30 8:5:29

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika