Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

co przysługuje kobiecie w ciąży będącej na umowie zlecenie ??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam mam pytanie moja żona od jakiegoś czasu pracuje w pewnej firmie i ciągle podpisuje umowy zlecenie, ostatnio dowiedziała się że jest w ciąży, co w takiej sytuacji jej przysługuje??

    Odpowiedz Cytuj
  • Jeżeli z tytułu pracy na umowie zlecenia Pana żona jest objęta dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym, przysługuje jej zasiłek macierzyński. Zasiłek będzie przysługiwał przez okres ustalony przez Kodeks pracy jak okres urlopu macierzyńskiegom, mimo, że osobie wykonującej prace na podstawie umowy zlecenia urlp ten nie przysługuje. Zasiłek przysługuje po upływie minimum 90 procent dobrowolnego ubezpieczenia społecznego.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Prawo do zasiłku macierzyńskiego

    Czy jako pracodawca mogę zatrudnić kobietę w 5-tym miesiącu ciąży, a jeżeli tak, to czy ta osoba będzie uzyskiwała wszystkie należne świadczenia z tytułu ubezpieczenia (zasiłek chorobowy-macierzyński).

  • Wypowiedzenie umowy o pracę w okresie ciąży

    Czy możliwe jest wypowiedzenie umowy o pracę kobiecie w ciąży?

  • Umowa zlecenia a ochrona pracownicy w ciąży

    Czy pracownicy, pracującej od 4 lat na umowę - zlecenie, która zaszła w ciążę (umowa podpisywana co miesiąc) przysługuje jakiekolwiek świadczenie? Czy możliwe jest, aby pracownica poszła na zwolnienie?

  • Oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę

    Jestem zatrudniona w spółce będącej w upadłości. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży, a syndyk wysyła do mnie wypowiedzenie umowy o pracę. Czy nie odebranie przeze mnie wypowiedzenie skutkuje nie rozwiązaniem umowy, czy syndyk może mi w czasie zwolnienie wypowiedzieć umowę?

  • Zasiłek chorobowy przed ciążą

    Jak długo przysługuje mi zasiłek chorobowy w związku z ciążą? Przez jaki okres się on należy i w jakiej wysokości? Czy prawdą jest, że kobiecie w ciąży przysługuje przez cały okres tylko 172 dni zasiłku chorobowego? Jeśli tak to jak to wygląda po tych 172 dniach?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane