Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Cofnięcie zmiany godzin pracy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam.
  Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy kierownik a nie sam pracodawca ustnie może cofnąć mi godziny pracy?
  Chodzi o to, że dwa czy trzy lata temu kierownik kazał napisać mi wniosek o zmianę czasu pracy z 7-15 na 6-14. Celem tej zmiany miało być wyeliminowanie u mnie nadgodzin, gdyż codziennie przychodziłem do pracy godzinę wcześniej, żeby uporać się z dokumentami z dnia poprzedniego do godziny 7 zanim inni pracownicy zaczną odrywać mnie od wykonywanych czynności. Wszystko było ok, nawet przez to że kończyłem godzinę wcześniej mogłem inaczej ogarnąć sobie sprawy rodzinne. Po prostu przywykłem do tych godzin pracy.
  Nagle po kilku latach coś odwidziało się koerownikowi i ustnie cofnął mi godziny pracy, powiedział że mam przychodzić po staremu, dodam też że dział nie zostaje zamknięty z powodu mojego wyjścia o godzinie 14 gdyż drugi pracownik pełni takie same obowiązki w godzinach od 7-15. Dodam, że nasz dział obejmuje łącznie dwóch pracowników, mnie i kolegę.
  Nie wiem czy to jest jakaś złośliwość czy co.
  Jedank moje pytanie brzmi czy nie powienienem dostać tego od samego pracodawcy na piśmie z uzasadnieniem skoro ja wcześńiej złożyłem takie pismo o zmianę godzin pracy?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane