Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czas pracy - brak wolnych weekendów, niepłatne nadgodziny

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam jestem pracownikiem w sklepie spożywczym. Pracuje 9h dziennie (są dwie zmiany 6-15 i 15-24) mam tylko 1 weekend wolny w miesiącu wszystkie inne niedziele i soboty pracuję. Czy jest to zgodne z prawem? W miesiącu marcu mam aż 216 godzin przepracowanych czy to też jest zgodne z prawem?
  Pragnę zaznaczyć, że nadgodziny nie są płatne. Mam stałą pensję miesięczną i umowę na 1/2 etatu mimo iż pracuję cały etat. Proszę o pomoc bo nie ukrywam jestem na skraju wyczerpania fizycznego i psychicznego.

  Odpowiedz Cytuj
 • rudy
  Wysłany: 2017-07-16 00:06:45

  jak nadal pracujesz, to polecam przestac,bo cie ruchaja w pupe :)
 • Reklama

 • Zmęczony
  Wysłany: 2017-07-19 07:49:15

  Witam posiadam następujący problem odnośnie pracy po godzinach opisane w umowie. Umowa na czas nieokreślony 160h w miesiącu. Jest to praca w gminie osoba na oczyszczalni. Mamy dyżury że jedziemy w nocy soboty, niedziele i święta z reguły uzbiera się ich w okolicach 60 w miesiącu, wójt stwierdził że jeśli się nie podoba to wypowiedzenie albo pismo ze nie będziemy pracować ponad godziny. Trwa to już ładnych parę lat tylko czy jest to zgodne z prawem że za darmo pracować w weekendy? Nieraz zdarza się w nocy i święta. Proszę o odpowiedź czy można coś z tym zrobić? Niechcial bym się zwalniać ale za darmo pracować też. Proszę o poradę
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane