Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Czas pracy - brak wolnych weekendów, niepłatne nadgodziny

Witam jestem pracownikiem w sklepie spożywczym. Pracuje 9h dziennie (są dwie zmiany 6-15 i 15-24) mam tylko 1 weekend wolny w miesiącu wszystkie inne niedziele i soboty pracuję. Czy jest to zgodne z prawem? W miesiącu marcu mam aż 216 godzin przepracowanych czy to też jest zgodne z prawem?
Pragnę zaznaczyć, że nadgodziny nie są płatne. Mam stałą pensję miesięczną i umowę na 1/2 etatu mimo iż pracuję cały etat. Proszę o pomoc bo nie ukrywam jestem na skraju wyczerpania fizycznego i psychicznego.

2014.3.28 13:59:56

Odpowiedzi w temacie: Czas pracy - brak wolnych weekendów, niepłatne nadgodziny (2)

jak nadal pracujesz, to polecam przestac,bo cie ruchaja w pupe :)

2017.7.16 0:6:45

Witam posiadam następujący problem odnośnie pracy po godzinach opisane w umowie. Umowa na czas nieokreślony 160h w miesiącu. Jest to praca w gminie osoba na oczyszczalni. Mamy dyżury że jedziemy w nocy soboty, niedziele i święta z reguły uzbiera się ich w okolicach 60 w miesiącu, wójt stwierdził że jeśli się nie podoba to wypowiedzenie albo pismo ze nie będziemy pracować ponad godziny. Trwa to już ładnych parę lat tylko czy jest to zgodne z prawem że za darmo pracować w weekendy? Nieraz zdarza się w nocy i święta. Proszę o odpowiedź czy można coś z tym zrobić? Niechcial bym się zwalniać ale za darmo pracować też. Proszę o poradę

2017.7.19 7:49:15

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika