Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

czy mozna zwolnic jak sie jest na zwolnieniu lekarskim ??

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam moj sym moze zostac zwolniony ale ostatnio poszedl na zwolnienie lekarskie i mam teraz pytanie czy pracodawca moze go teraz zwolnic jest jest zatrudniony na umowe o dzielo

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Zwolnienie pracownika w okresie choroby

    Będąc na zwolnieniu lekarskim otrzymałam rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia. Czy będąc dalej na zwolnieniu lekarskim będę otrzymywała zasiłek chorobowy? Umowa o pracę jest na czas nieokreślony.

  • Zwolnienie nauczyciela często chorującego

    Czy można skierować nauczyciela na Komisję Lekarską lub zwolnić z pracy, gdy nauczyciel przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia od 15.10.2001 do 15.10.2002, a po powrocie do pracy jest często na zwolnieniu lekarskim (1 tydzień pracuje, 2 tygodnie jest na zwolnieniu lekarskim)?

  • Chorobowe jako okres nieskładkowy

    Czy przy ustalaniu wcześniejszej emerytury czas przebywania na zwolnieniu lekarskim w roku 2000, trwajacy 3 miesiące będzie traktowany jako okres składkowy czy nieskładkowy?

  • Czy będąc na zwolnieniu lekarskim nigdy nie mogę zostać zwolniony?

    Czy będąc na zwolnieniu lekarskim nigdy nie mogę zostać zwolniony?

  • Rozwiązanie umowy podczas choroby pracownika

    Pracownik od 01.08.2008 r. do dnia 29.08.2008 r. przebywa na zwolnieniu lekarskim. W dniu 25.08.2008 r. pracodawca otrzymał od niego propozycję rozwiązania umowy o pracę na mocy porozumienia stron z dniem 31.08.2008 r. Pracodawca nie stawia żadnych przeszkód - wyraża zgodę. Czy złożona przez pracownika propozycja rozwiązania umowy o pracę jest skuteczna, skoro pracownik jest nieobecny z powodu choroby? Czy pracownik powinien przedstawić swoją propozycję dopiero po zakończonym zwolnieniu lekarskim?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane