Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

emerytura a sprostowanie daty urodzenia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • witam mam pytanie dot mojej emerytury w tym roku zostala mi przyznana emerytura i w tym roku sprostowalem sadownie swoja date urodzenia poniewarz moja prawidlowa data urodznia jest o rok starsza wiec emeryture powinienem dostawac juz rok wczesniej i moje pytanie brzmi czy nie powinienem dostac zaleglej emerytury ktorej nie dostawalem przez ten rok czasu jesli tak to co i jak zrobic zeby dostac wyruwnanie tej zaleglej emerytury

    Odpowiedz Cytuj
  • Wszystko zależy od tego, kiedy Pan wystąpił do ZUS o przyznanie emerytury. Wg ustawy o emeryturach i rentach świadczenie (w tym przypadku emerytura) przysługuje od miesiąca, w którym został złożony wniosek. Jako termin złożenia wniosku przyjmuje się dzień, w którym złożone zostały wszystkie dokumenty.
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane