Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Godziny Pracy i Norma

Bradzo proszę o Pomoc !!!!!!!!!!!!

Witam.

Mam umowę o pracę. Mamy 2 zmiany tj. 6-14 (bardzo często do 16) a druga zmiana od 16-24 ( bardzo często do godziny 5 rano).
Ja mam w umowie napisane ze normatyczny czas to 8 godzin dziennie przez 5 dni a tak naprawdę pracujemy 6 dni w tyg.

Mam taki problem a mianowicie pracuję na rozbiorze drobiu z 2 kolegami, pracę mam na godziny a reszta pracowników ma akord. Moim zadaniem jest wycinanie mięsa z porcji rosołowej( nie filetowanie)na parówki, i szef nam nałozył normę 40 kg od osoby. Jeśli nie zrobimy tych 40 kg w ciągu 8 godzin to mamy stać dopóki nie zrobimy. Jak mamy na rano to jak nie zrobimy 40 kg do 14 godziny to musimy być pokóki przyjdzie następna zmiana. A z popołudniówkami/nockami jest dokładnie to samo.Mnie się wydaje, że pracodawca nie ma prawa nas przetrzymywać wbrew naszej woli. Chodziły takie podgłoski, że jak nie będziemy wyrabiać normy to nas zwolni.Kierownik zmiany też pilnuje tej normy i często każe nam zostać po godzinach. Mam małe dziecko ( 4 miesiące) i też muszę czasem odciążyć żonę od obowiązku.

Mam pytanie.

Czy mogę opuścić zakład pracy po 8 godzinach ? I czy będę miał z tego konsekwencje ? Czy Pracodawca może mnie zwolnić jak będę wychodził po 8 godzinach pracy ?

2014.1.16 10:39:52

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Godziny Pracy i Norma

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika