Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

L4 - podstawa wymiaru

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam. Chcę zapytać jak co stanowi podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego wypłacanego przez ZUS w sytuacji gdy:

    Jestem zatrudniony od Października 2015 na umowe o pracę na czas nie określony. Choruję od listopada 2015(podstawę stanowiła kwota brutto wpisana w umowę stosownie pomniejszona).
    Choruję w sposób ciągły od powyższego okresu, po upływie 182 dni przyznano mi świadczenie rehabilitacyjne na okres 6mc(90 i 80%), po czym po upływie 6mc pomimo moich starań świadczenia nie przedłużono, cała sprawa trwała jednak dłużej niż 2mc(okres został pokryty urlopem wypoczynkowym i bezpłatnym), więc po odmownej decyzji z ZUSU kontynuuję L4 od grudnia 2016 do chwili obecnej. Z racji zawiłości w papierach do dnia dzisiejszego otrzymałem tylko jedną wypłatę z ZUS i to w wysokości połowy właściwej kwoty.

    Pytanie zatem brzmi co w tym wypadku stanowi podstawę wymiaru(jak ZUS liczy zasiłek w tym wypadku) i jak powinien zostać rozliczony przełom roku 2016\2017. Okres od 9 grudnia 16r płacił pracodawca, kiedy wypłate powinien przejąć ZUS i jeśli od początku 17r pracodawca ponownie zaczyna liczyć 33dni swojego okresu wypłat to jak to się ma do 182 dni choroby? Okres choroby powinienem liczyć od początku 2017 czy od grudnia? Jeśli od grudnia to dlaczego?

    Proszę o odpowiedź osoby kompetentne, przepisy są wystarczająco zawiłe i myślę że nie potrzeba dodatkowo komplikować tematu dywagacjami osób postronnych.

    z poważaniem
    A

    Odpowiedz Cytuj
  • Ania123
    Wysłany: 2017-10-05 09:53:46

    Witam pracuje w firmie 3 lata bez umowy niedawno skręcił nogę i po rozmowie z szefem miałam odoczymac wynagrodzenie L4 czyli 1400 zł. Dodaj pory nic niewiem co mogę w tej sprawie zrobic
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane