Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

legalna praca za granicą w czasie urlopu wypoczynkowego

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, chłopak jest zatrudniony od sierpnia 2012 (umowa na czas określony do 2017 roku). W czasie lipcowego urlopu wypoczynkowego planujemy wyjazd do Niemiec do pracy,
  z tego co wyczytałam na chwilę obecną w będąc zatrudnionym w Polsce, nie ma w prawie zakazu pracy w innej firmie podczas urlopu wypoczynkowego, natomiast jak wygląda sprawa w przypadku wyjazdu za granicę?


  czy będąc zatrudnionym w Polsce, podczas urlopu wypoczynkowego można pracować legalnie w Niemczech (na umowę)?

  i jeszcze jedna sprawa, czy taką możliwość (pracy na umowę w Niemczech) mam również ja? jako pracownik MŁODOCIANY? mam ukończone 18 lat.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Moment nabycia prawa do urlopu wypoczynkowego

  Pracownik zatrudniony jest 06.12.2006 roku na umowę o pracę. Jest to jego pierwsza po szkole praca. Czy pracownik może wystąpić z wnioskiem o urlop w dniu 02.01.2007 r, czy nabędzie prawo do urlopu dopiero w dniu 05.01.2007 r.?

 • Kontrola celu na jaki przeznaczony jest urlop

  Pracownik mojej firmy złożył u mnie wniosek o urlop wypoczynkowy wraz z kwestionariuszem stwierdzającym obowiązek ubezpieczeniowy polskich pracobiorców sezonowych z którego wynika, że w czasie urlopu wypoczynkowego będzie on pracował za granicą. Jak się to ma do kodeksu pracy z którego wynika że pracownik powinien wypoczywać, a nie pracować w czasie takiego urlopu? Czy mogą być jakieś konsekwencje dla pracodawcy który świadomie potwierdzi pracownikowi taki kwestionariusz do pracy sezonowej podczas urlopu wypoczynkowego?

 • Urlop wypoczynkowy a urlop macierzyński

  Czy przebywając na urlopie macierzyńskim nabywam prawo do urlopu wypoczynkowego, a jeżeli tak to w jakiej wysokości?

 • Urlop po 9 latach stażu

  Ukończyłem studia w grudniu 2000 roku. Pierwszą pracę podjąłem w styczniu 2001 roku. Po 6 miesiącach skorzystałem z 8 dniowego urlopu "zaliczkowego". W jakim wymiarze przysługuje mi urlop w 2002 roku?

 • Młodociany - urlop

  Czy młodociany zatrudniony na umowę o pracę nabywa prawo do urlopu?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane