Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

nadgodziny czy moge odmowic?

Witam wszystkich, Chciałbym was prosić o poradę ponieważ nie wiem już sam czy jestem „wykorzystywany” czy tak powinno być. Jestem informatykiem pracuje w firmie outsourcingowej na umowe o prace mam kilka sytuacji które chycialbym wyjaśnić pod katem prawnym otoz dosc często SA sytuacje gdy pracodawca twierdzi ze cos musi być wykonane danego dnia (pomine czy jest to konieczne czy nie – przewaznie można to dokończyć nastepnego ale jest „wymog” zrobic dzis) niestety zadan jest tyle ze nie wyrabiam się w czasie przewidzianym umowa (umowa o prace pelny etat czyli 8 godzin) i teraz pytanie czy kontynuując prace po moich godzinach pracy to już SA nadgodziny za które powinienem mieć zapłacone? Czy mogę odmowic wykonania czegos po godzinach? Jeśli tak to jakie to niesie za soba konsekwencje prawne? Jak wyglada kwestia pracy po godzinach zdalnie – sytuacja wyglada tak ze czasami pewne operacje trzeba wykonac po godzinach pracy pracownikow a przewaznie w nocy jak taka praca powinna być rozliczana? I tutaj również pytanie jak wczesniej czy mam prawo odmowic? Pozdrawiam

2007.5.8 18:43:50

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: nadgodziny czy moge odmowic?

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika