Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

ODPOWIEDZIALNOŚĆ MATERIALNA

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,
    Pracowałem w pewnym sklepie monopolowym w Krakowie, w którym jest monitoring 24/h . W styczniu odbyła się inwentaryzacja, po której wyszły duże braki w asortymencie. Dodam, że pracowałem cały czas na umowę zlecenie, w której nie było wzmianki na odpowiedzialności materialnej. Od lutego miałem dostać umowę o pracę. Po kilku dniach wolnych przyszedłem do pracy i kierowniczka dała mi do podpisania aneks do umowy, czyli, że mnie zwalnia, powiedziała ,żebym przyszedł po wynagrodzenie za 3 tygodnie. Poszedłem po pieniądze, po czym powiedziała, że strąca mi 600 złotych za braki i że wszyscy tyle samo płacili co oczywiście okazało się nie prawdą. Część osób płaciła 250 złotych a sama kierowniczka 100 złotych. Pracownik, który nadal pracuje znalazł kartkę w której kierowniczka pisała sobie kto ile płaci za braki na oko.

    1. CZY MOGŁA W OGÓLE POTRĄCIĆ MI ZA BRAKI?
    2. JEŚLI TAK TO CZY MOGŁA STRĄCIĆ ILE CHCE?
    3. JEŚLI NIE MOGŁA TO JAK MAM ODZYSKAĆ PIENIĄDZE?

    Odpowiedz Cytuj
  • jeśli zarówno w dokumentach, które dostałam do podpisania przed umową ani w samej umowie nie ma nic na temat odpowiedzialności materialnej to czy pracodawca ma prawo kazać mi placic za przeterminowany towar, niezdane do odesłania stare numery gazet i czasopism, czy pieczywo sprzadane na nieodpowiednim kodzie (np. chleb zakopianski na kodzie chleba sniadaniowego, ktore rozróznic mozna tylko analizujac fakture z piekarni)? jeśli pracodawca nie ma takiego prawa to co zrobić? ( nie myślę tu o zwolnieniu się a dyskusja z pracodawca nie ma sensu)
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane