Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Okres ochronny przed emeryturą 2012

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Ochrona emerytalna a wypowiedzenie pracy

    Pracownik 17-go lutego 2014 r. wejdzie w okres ochronny, tzw. emerytalny. Pracodawca, 14 stycznia wręczył dowodnie wypowiedzenie stosunku pracy z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Czy w takim przypadku w czasie wypowiedzenia,pracownik będzie chroniony przed wypowiedzeniem z pracy z powodu wejścia w okres ochronny czy też nie?

  • Zakaz wypowiadania umów o pracę

    Czy pracodawca będzie mógł wypowiedzieć umowę o pracę pracownikowi (kobiecie) pomimo że w okresie nie dłuższym niż 2 lata spełni warunki do wcześniejszej emerytury (55 lat życia i 35 lat pracy), czy obowiązywać będzie dla niej 2 letni okres ochronny.

  • Przedawnienie zadłużenia z tytułu składek na ZUS a zmiana ustawy

    W jakim terminie następuje przedawnienie składek należnych w latach 2002-2005, stosuje się termin 10 czy 5-letni?

  • Okres ochronny przed emeryturą

    Czy kobiecie, która ukończy 55 lat w lutym 2006 r., a 30-lecie pracy zawodowej 31 sierpnia 2006, przysługuje okres ochronny? Dodać należy, że ta sama kobieta może skorzystać w przyszłym roku z wcześniejszego przejścia na emeryturę z tytułu pracy dziennikarskiej.

  • Rozliczenie faktury VAT

    Po wykonaniu robót budowlanych został podpisany protokół odbioru w dniu 31.01.2012. Na podstawie protokołu wystawiliśmy fakturę VAT w dniu 06.02.2012 r. Do książki przychodów i rozchodów zaksięgowaliśmy ją w styczniu, a do VAT w lutym. Czy podatek VAT mamy zapłacić od tej faktury w rozliczeniu za luty, czy za marzec?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane