Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Opieka nad zdrowym dzieckiem

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2001-12-04 00:00:00

  Czy jako nauczycielka, w dniu opieki nad zdrowym dzieckiem - tracę wynagrodzenie za godziny nadliczbowe w tym dniu?

  (annamak)

  Odpowiedz Cytuj
 • Mariusz
  Wysłany: 2001-12-05 00:56:57

  Wynagrodzenie za prace w godzinach nadliczbowych przysluguje jedynie w przypadku faktycznego wykonywania pracy ponad normalnym wymiarem czasu pracy. Skoro Pani nie pracuje w godzinach nadliczbowych - to dlaczego miałaby Pani otrzymać z tego tytułu dodatkowe wynagrodzenie ? Za okres opieki nad dzieckiem zachowuje Pani prawo do normalnego wynagrodzenia.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Olek Kwas
  Wysłany: 2007-12-12 14:05:25

  Powinien to regulować odpowiedni regulamin organu prowadzącego szkołę. proszę się nie przejmować arcygłupimi komentarzami. W ogólności sprawa wygląda bardzo prostu - opieka nad zdrowym dzieckiem jest formą dodatkowego urlopu płatnego. Dlatego wynagrodzenie za godziny nadliczbowe wypłacane powinno być wg. takich samych zasad jak wynagrodzenie za urlop - średnia ze wszystkich (dotychczas przepracowanych ) miesięcy w roku szkolnym. pozdrawiam
  Odpowiedz Cytuj
 • aga prawo-pracy.net
  Wysłany: 2008-11-29 18:35:09

  witam czy pracodawca może mi odmówic udzielenia dnia opieki nad dzieckiem zdrowym jeżeli podanie złozyłam zgodnie z wymogami(2 dni wczesniej)???
  Odpowiedz Cytuj
 • Paulina prawo-pracy.net
  Wysłany: 2008-12-01 19:42:19

  Podpinam się do pytania agi. Mam taką samą sytuację. Nagle dowiedziałam się, że skoro nie wykorzystałam opieki do końca listopada, to w grudniu takowa już mi nie przysługuje. Czy jest jakiś przepis określający termin wykorzystania opieki na zdrowym dzieckiem, prócz art 188 K.P., czyli że ma to być dany rok kalendarzowy??
  Odpowiedz Cytuj
 • Karolinka prawo-pracy.net
  Wysłany: 2009-03-15 21:39:01

  Co się stanie jak jeden i drugi rodzic skorzysta z opieki nad zdrowym dzieckiem?
  Odpowiedz Cytuj
 • wiola prawo-pracy.net
  Wysłany: 2009-05-11 22:19:43

  Czy należy mi się opieka nad zdrowym dzieckiem jak mój Mąż pracuje sezonowo poza granicami kraju,czy pracodawca może mi odmówic z tego tytułu udzielenia mi takiego urlopu
  Odpowiedz Cytuj
 • GRAŻYNA prawo-pracy.net
  Wysłany: 2009-11-16 02:24:40

  Czy jako nauczycielka, w dniu opieki nad zdrowym dzieckiem - tracę wynagrodzenie za godziny nadliczbowe w tym dniu
  Odpowiedz Cytuj
 • Krysia prawo-pracy.net
  Wysłany: 2010-03-15 10:55:31

  Pracuję w dwóch szkołach na oddzielnych umowach, ale mam jeden organ prowadzący/ jedna gmina/. Administrator twierdzi, że biorąc w jednym dniu opiekę nad dzieckiem w obu szkołach liczą mi 2 dni. Czy to zgodne z prawem?
  Odpowiedz Cytuj
 • Dzień dobry, Mam takie pytanie czy przysługuje mi dwa dni urlopu na opiekę nad dzieckiem?Z góry dziekuję za odpowiedzi
  Odpowiedz Cytuj
 • Lidka prawo-pracy.net
  Wysłany: 2010-11-05 13:18:57

  Najwiecej przywilejow i najwiecej wolnego? A Ty bylas kiedys nauczycielka? Wiesz co to znaczy tyle godzin dodatkowej pracy w tygodniu, zeby sie przygotowac, zeby posprawdzac sprawdziany, zeby z rodzicami porozmawiac? Nie masz pojecia co to znaczy pracowac jako nauczyciel! Wiesz co to jest za wycieczka z dziecmi? Zeby sie nie spijali, nie pozabijali? Wiesz jaka masz odpowiedzialność? TY MASZ CZELNOŚĆ PISAĆ COŚ TAKIEGO?? Ja nie jestem nauczycielka, ale mialam tam praktyki i widzialam, co to znaczy! I czego sie nauczyciele doczekuja?? Ze wszyscy maja ich gdzies!
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Dwa dni opieki nad dzieckiem gdy żona nie pracuje

  Moja żona nie pracuje zawodowo. Czy przysługują mi 2 dni opieki nad zdrowym dzieckiem na podst. art. 188 i 189 kodeksu pracy?

 • Adopcja dokonana przez męża matki

  Jeżeli wezmę ślub z kobietą, która ma dziecko, a którego nie jestem biologicznym ojcem, a w trakcie małżeństwa kobieta umrze, to pod czyją opieką pozostanie dziecko (nie będące pełnoletnie) moją czy ojca biologicznego?

 • Pełnia władzy rodzicielskiej po rozwodzie

  Na czym polega różnica między władzą rodzicielską, a opieką nad dzieckiem? Czy w pozwie rozwodowym można wnieść o przyznanie prawa do sprawowania władzy rodzicielskiej nad nieletnim dzieckiem jednemu z rodziców przy zachowaniu pełni władzy rodzicielskiej dla obojga?

 • Powrót dziecka z zagranicy

  Jeśli małżonkowie przebywają za granicą wraz z dzieckiem, a nie są obywatelami tegoż państwa, ani dziecko nie jest, to czy każde z nich może wrócić do Polski wraz z dzieckiem bez zgody współmałżonka? Czy wówczas podlegają prawu państwa w którym przebywają, a co oznacza,że np. matka nie może wyjechać z dzieckiem do Polski bez zgody ojca?

 • Wezwanie do pracy ze zwolnienia z tytułu opieki

  Pracownik przebywał na zwolnieniu z tytułu opieki nad zdrowym dzieckiem (żona w szpitalu) przez okres 6 dni. W związku z uzasadnioną koniecznością zakład wezwał go do pracy na 1 dzień w trakcie tego okresu. Jak potraktować wypłatę zasiłku i wynagrodzenia? Czy powinien otrzymać za ten dzień zasiłek i dniówkę? Czy można wezwać do pracy pracownika do pracy na zwolnieniu z tytułu opieki nad zdrowym dzieckiem (żona w szpitalu)?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane