Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Opieka nad zdrowym dzieckiem

Czy jako nauczycielka, w dniu opieki nad zdrowym dzieckiem - tracę wynagrodzenie za godziny nadliczbowe w tym dniu?

(annamak)

2001.12.4 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Opieka nad zdrowym dzieckiem (10)

Wynagrodzenie za prace w godzinach nadliczbowych przysluguje jedynie w przypadku faktycznego wykonywania pracy ponad normalnym wymiarem czasu pracy. Skoro Pani nie pracuje w godzinach nadliczbowych - to dlaczego miałaby Pani otrzymać z tego tytułu dodatkowe wynagrodzenie ?
Za okres opieki nad dzieckiem zachowuje Pani prawo do normalnego wynagrodzenia.

2001.12.5 0:56:57

Powinien to regulować odpowiedni regulamin organu prowadzącego szkołę. proszę się nie przejmować arcygłupimi komentarzami. W ogólności sprawa wygląda bardzo prostu - opieka nad zdrowym dzieckiem jest formą dodatkowego urlopu płatnego. Dlatego wynagrodzenie za godziny nadliczbowe wypłacane powinno być wg. takich samych zasad jak wynagrodzenie za urlop - średnia ze wszystkich (dotychczas przepracowanych ) miesięcy w roku szkolnym. pozdrawiam

2007.12.12 14:5:25

witam
czy pracodawca może mi odmówic udzielenia dnia opieki nad dzieckiem zdrowym jeżeli podanie złozyłam zgodnie z wymogami(2 dni wczesniej)???

2008.11.29 18:35:9

Podpinam się do pytania agi. Mam taką samą sytuację. Nagle dowiedziałam się, że skoro nie wykorzystałam opieki do końca listopada, to w grudniu takowa już mi nie przysługuje. Czy jest jakiś przepis określający termin wykorzystania opieki na zdrowym dzieckiem, prócz art 188 K.P., czyli że ma to być dany rok kalendarzowy??

2008.12.1 19:42:19

Co się stanie jak jeden i drugi rodzic skorzysta z opieki nad zdrowym dzieckiem?

2009.3.15 21:39:1

Czy należy mi się opieka nad zdrowym dzieckiem jak mój Mąż pracuje sezonowo poza granicami kraju,czy pracodawca może mi odmówic z tego tytułu udzielenia mi takiego urlopu

2009.5.11 22:19:43

Czy jako nauczycielka, w dniu opieki nad zdrowym dzieckiem - tracę wynagrodzenie za godziny nadliczbowe w tym dniu

2009.11.16 2:24:40

Pracuję w dwóch szkołach na oddzielnych umowach, ale mam jeden organ prowadzący/ jedna gmina/. Administrator twierdzi, że biorąc w jednym dniu opiekę nad dzieckiem w obu szkołach liczą mi 2 dni. Czy to zgodne z prawem?

2010.3.15 10:55:31

Dzień dobry,
Mam takie pytanie czy przysługuje mi dwa dni urlopu na opiekę nad dzieckiem?Z góry dziekuję za odpowiedzi

2010.9.9 11:7:28

Najwiecej przywilejow i najwiecej wolnego?
A Ty bylas kiedys nauczycielka? Wiesz co to znaczy tyle godzin dodatkowej pracy w tygodniu, zeby sie przygotowac, zeby posprawdzac sprawdziany, zeby z rodzicami porozmawiac? Nie masz pojecia co to znaczy pracowac jako nauczyciel!
Wiesz co to jest za wycieczka z dziecmi? Zeby sie nie spijali, nie pozabijali? Wiesz jaka masz odpowiedzialność? TY MASZ CZELNOŚĆ PISAĆ COŚ TAKIEGO?? Ja nie jestem nauczycielka, ale mialam tam praktyki i widzialam, co to znaczy!

I czego sie nauczyciele doczekuja??
Ze wszyscy maja ich gdzies!

2010.11.5 13:18:57

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika