Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Porozumienie stron

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Mam pytanie: od 17 lipca mam 2 tyg urlopu. własnie dogadałem się z nowym pracodawcą, chce bym zacął pracę od sierpnia. Czy zaproponowac mojemu obecnemu pracodawcy porozumienie stron czy może dac wypowiedzenie ze skróconym okresem (bo umowę mam na czas nieokreskony i przepraowałem juz wiecej niz 6 miesięcy) do 2 tyg , no i w końcu czy okres wypowiedzenia to może być mój urlop. jezeli sie nie zgodzi na żadną opcję poprostu nie stawie sie do pracy i zwolni mnie dyscyplinarnie proszę o jakąs podpowiedz

  Odpowiedz Cytuj
 • Paulus
  Wysłany: 2006-07-11 10:20:45

  Jeżeli masz jeszcze czas, to najlepiej po prostu złoż wypowiedzenie i nie licz, że w ostatniej chwili uda Ci się zawrzeć z pracodawcą porozumienie. Oczywiśc w okresie wypowiedzenia możesz przebywać na urlopie, co dla pracodawcy jest nawet korzystne. Równiez w okresie wypowiedzenia możesz przebywać na zwolnieniu chorobowym.. Dezercję odradzam, bo zapaprzesz sobie niepotrzebnie świadectwo pracy.
 • Reklama

 • Proponuję niezwłocznie złożyć wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron w określonym dniu (p.n. od natychmiast lub z 31.07.06). W tym samym piśmie zawarłbym sformułowanie, iż w przypadku braku zgody pracodawcy na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, wniosek staje się automatycznie wypowiedzeniem umowy o pracę. Okres wypowiedzenia będzie biegł od 01.08.06. Jeżeli chodzi o urlop to po wypowiedzeniu pracownik może jedynie wykorzystać urlop proporcjonalnie do okresu zatrudnienia u dotychczasowego pracodawcy, więc może się okazać, że to już nie będzie 12 dni. W okresie wypowiedzenia można i nawet powinno się wykorzystać urlop. Myślę, że w razie czego z nowym pracodawcą można się porozumieć w kwestii przełożenia terminu rozpoczęcia pracy.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane