Forum prawne

zasiłek dla bezrobotnych przy wypowiedzeniu umowy o pracę

Witam,

jeżeli sama zwolnię się z pracy (mam 54 lata, 33 lata stażu pracy) czy będzie mi przysługiwał zasiłek dla bezrobotnych, jeśli tak to na jak długo?

2014.4.15 17:4:15

Odpowiedzi w temacie: zasiłek dla bezrobotnych przy wypowiedzeniu umowy o pracę (4)

Witam

Mam pewien problem, Pracuje w firmie od dziewięciu lat i teraz dostałem wypowiedzenie ponieważ likwidują moje stanowisko pracy i chciałem się zapytać czy mogę zrezygnować z okresu wypowiedzenia 3-miesięcznego i od razu pójść do urzędu pracy i starać się o zasiłek. z góry dziękuję za odpowiedź

2010.8.3 10:55:35

Czy zasiłek dla bezrobotnych, przysługuje jeżeli rozwiązałam umowę za porozumieniem stron? Pracowałam na umowie na czas nieokreślony przez okres ponad 2 lat. Czy będę mogła ubiegać się o zasiłek? Czy termin będzie dłuższy lub świadczenie przez to porozumienie stron będą niższe?

2012.6.13 9:45:45

Nawet osoby wyrzucone z pracy z powodów dyscyplinarnych ma pan taką możliwość, tylko że po dłuższym okresie. W tym wypadku niestety nie wiem jak wygląda termin, ale samą możliwość pan posiada.

2012.6.14 9:21:36


Witam znalałam się w sytuacji kiedy pracodawca chce rozwiązać ze mną umowę za porozumieniem stron. Chcę się ubiegać o zasiłek dla bezrobotnych. Doczytałam, że aby przysługiwał mi zasiłek na świadectwie pracy musi być informacja, że "rozwiązanie nastąpiło z powodu zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy", czy taki zapis musi się znajdować w samym dokumencie rozwiąznia umowy za porozumieniem stron? Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.



2013.8.22 10:6:47

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika