Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Porozumienie zmieniające warunki umowy o pracę

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam

  Aktualnie obowiązująca mnie umowa o pracę zawarta została na czas określony i obowiązuje od 01.07.2015 do 30.06.2018 r. Przed podpisaniem aktualnej umowy, przez 3 miesiące byłem zatrudniony w tej samej firmie, jednak na innym stanowisku. W umowie o pracę jest zapis o długości okresu wypowiedzenia "3 tygodnie - w przypadku gdy wypowiedzenie niniejszej umowy dokonywane będzie po upływie jednego roku od dnia jej zawarcia"
  W czerwcu 2017 r. podpisałem porozumienie zmieniające warunki umowy o pracę, zmieniające moje wynagrodzenie w okresie od dnia 01.07.2017 do dnia [b]31.12.2018[/b].
  Jednak sama umowa jest zawarta na czas określony, do 30.06.2018.
  Czy porozumienie zmieniające warunki, dotyczące tylko wysokości wynagrodzenia, jednak na okres wychodzący po za okres obowiązywania umowy o pracę, przedłuża taką umowę? Moim zdaniem nie, ale wolałbym się upewnić.
  Drugie pytanie, jak 3 tygodniowy okres wypowiedzenia z umowy ma się do faktu, że pracuję w firmie już ponad 3 lata? Według mnie, w tym momencie obowiązuje mnie 3 miesięczny okres wypowiedzenia, jednak wolałbym się upewnić.
  Na dniach będę podejmował decyzję czy zmienić pracę i chciałbym mieć pewność co do okresu wypowiedzenia.

  Z góry dziękuję za pomoc

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane