Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

praca na 1/2 etatu a ciąża

7 marca podpisałam umowę na 1/2 etatu na okres 1 roku. Jeśli zajdę w ciążę to należą mi się takie same świadczenia jak kobietom pracującym na cały etat? (np. długość urlopu macierzyńskiego, itp). Bardzo proszę o odpowiedź

2008.4.15 19:31:20

Odpowiedzi w temacie: praca na 1/2 etatu a ciąża (14)

ja tez jestem zatrudniona na pół etatu mam juz przepracowane rok chcialabym zajsc w ciaze ale boje sie ze strace prace bo umowa konczy mi sie w stycznu

2009.9.30 13:27:33

Witam Państwa, mam nurtujace mnie pytanie, 23 wrezsnia podpisałam umowe zlecenie, a dzis dowiedziałam się, że zostanę mamą , jakie prawa mi przysługują? Czy zostanę bez niczego?

2009.10.3 17:41:24

witam
jestem zatrudniona od 2 tygodni na poł etatu z kwota nie cale 600 zł, a wlasnie dowiedzialam sie ze jestem w ciaży, prosze podpowiedzcie mi czy mogę isc na dluzsze zwolnienie lekarskie z powodu ciąży, czy bede otrzymywac z tego tytułu jakies wynagrodzenie od zus i w jakiej wysokosci ono by bylo, czy pracodawca moze mi podziekowac za prace po upływie waznosci umowy? co z macieżynskim-czy płatnne? i z wychowawczym-czy płatne?przypomne ze umowe mam od 2 tygodni na okres 3 miesiecy i w dodatku jest to moja pierwsza legalna praca pomijajac staz, i nie mam pojecia na temat umow-liczenia wysokosci skladek itp itd, prosze o porade z góry dziękuję

2009.11.2 22:56:40

jestem zatrudniona na pół etatu od dwóch tygodni i dowiedziałam ze jestem w ciazy czy mogie isdz na dłuzsze zwolnienie lekarskie z powodu ciazy,czy bedze otrzymywac jakies wynagrodzenie od zus i w jakiej wysokosci?czy maciezynstwo płatne?

2010.1.24 14:0:24

Witam. Od 7 miesiecy pracuje na 1/2 etatu ale wynagrodzenie mialam wyplacane od ilosci przepracowanych godzin ktorych bylo srednio 200. Tydzien temu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i lekarz od razu poslal mnie na zwolnienie lekarskie z powodu ciazy zagrozonej (wczesniej 2 razy poronilam) chcialabym sie dowiedziec kto bedzie wyplacal mi pieniązki za chorobowe i ile ich bedzie. Na zwolnieniu bede (jesli wszystko dobrze sie ulozy) do porodu. Czy bede mogla isc na urlop macierzynski i czy bedzie on platy i przez kogo?
Dziekuje z gory za pomoc.
Pozdrawiam

2010.2.20 9:9:26

z tego co wcześniej czytałam kobietą na umowę zlecenie czy też o dzieło nie należy się nic.ale warto byłoby jeszcze zapytać kogoś

2010.2.22 21:14:7

muszą umowe przedłużyć do końca urlopu macierzyńskiego potem można poprosić o urlop wychowawczy i kolejne z tego co wiem to mimo wszystko muszą przyjąć do pracy chyba że pani nie będzie chciała

2010.2.22 21:18:57

dzie dobry!!!!!!!!!!mam umowe na czas nieokreslony ale na pol etatu czy jak zajde w ciaze cos mi sie nalezy?i przez jaki czas i ile?dzekuje za odpowiedz

2010.3.11 21:1:1

mam umowe na pol etatu od tygodnia czy bedac w ciazy otrzymam jakies pieniazki i urlop maciezynski czy nic mi sie nie przysluguje?????

2010.7.23 14:59:47

Zależy na ile ta umowa podpisana - jeśli rozwiązałaby się po upływie 3 miesiąca ciąży, to jest automatycznie przedłużana do dnia porodu i masz wtedy prawo do zasiłku macierzyńskiego z ZUSu. No,chyba że umowa jest podpisana na dłużej, to masz jeszcze oprócz tego prawo do urlopu wychowawczego. Sama mam dylematy z tym wszystkim związane,bo pracuję na 1/2 etatu, jestem na zwolnieniu, umowa przedłużona do czasu porodu, ale co potem? Ech, biurokracja i urzędy - kto się w tym wszystkim połapie:/?.. Pozdr.!

2010.7.30 17:52:8

witam mam pytanko jestem zatrudniona na 1/2 etatu na czas nie określony czy jak zajde w ciaże to czy należy mi sie chorobowe i ile ?i czy nalezy mi sie płatny urlop macierzyński jak to wyglada prosze o odpowiedz.pozdrawiam magdaadamska

2010.11.22 21:0:7

Mam trudną sytuację. Jestem zatrudniona na 1/2 etatu na czas nieokreślony i na 1/2 na umowę na zastępstwo. Jestem w ciąży, planuję pójść na zwolnienie lekarskie przed wygaśnięciem umowy na zastępstwo i pozostać na nim aż do czasu porodu. Chciałabym się dowiedzieć o wysokość wymiaru zasiłku macierzyńskiego: czy będzie on naliczany z 1/2 etatu czy może z całego, bo przez 2 lata pracowałam na cały etat (z tym, że 1/2 etatu była to umowa na zastępstwo).

2011.3.16 23:8:28

Witam jestem w 8 tyg ciąży pracuje na pol etatu od września 2010r umowa była przedłużana co 2miesiące teraz mam umowe do końca maja. Pracodawca już wie o ciąży co dalej?czt umowa automatycznie sie przedłuża do dnia porodu?jakie mam prawa?

2011.4.7 7:39:41

Dobry wieczór mam pytanie związane z moją sytuacją dostałam umowę na 1/2 etatu,i trochę obawiam się ile jest płatny urlop macierzyński jakie mam dokładnie prawa z otrzymania pomocy?i czy urlop wychowawczy jest płatny co w takiej sytuacji mogę dokonać.

2011.11.1 21:14:20

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika