Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Praca na czarno

Witam,
pracowalam w restauracji gdzie nie mialam umowy...
Moj stosunek pracy trwal ok 4 miesiace, zrezygnowalam sama poniewaz nie mialam umowy, dostawalam ? 5 na godzine i zadnych dodatkow za godziny nocne oraz za ok godzinne sprzatanie. Na koniec po moim wypowiedzeniu zostalam oskarzona o kradzierz marnych paru funt , ale co najlepsze nie z kasy tylko z portfeli kucharek,podobno potem byly podkladane pieniadze ale nic nie ginelo wiec zostalam okreslona mianem SPRYCIULI ,malo tego zostal mi na poczatku zabrany depozyt o ktorym nikt nie slyszal a mi zostalo powiedziane ze sie tak robi,teraz chce sie ubiegac sie o odszkodowanie jednak nie wiem co z tym dalej zrobic

2010.1.12 9:49:9

Odpowiedzi w temacie: Praca na czarno (8)

Mój sun pracuje na czarno i ma problem z wyciągnieńciem pieniędzy od pracodawcy co można zrobić ? proszę o pomoc

2010.1.31 15:1:57

Wszystko zależy od tego, co ma zamiar dalej robić. Jeśli chce odejść z pracy, to może zaproponować pracodawcy zgłoszenie zatrudniania pracowników na czarno następującym instytucjom:

1. Państwowa Inspekcja Pracy
2. ZUS
3. Urząd Skarbowy

Dodam, że zgłaszającemu pracownikowi nie grożą żadne konsekwencje finansowe za zaległe składki i podatki. Wszystko będzie musiał pokryć pracodawca.

Jeśli ma zamiar dalej tam pracować, to musi się pogodzić z faktem, że będzie miał takie problemy.

2010.2.3 14:22:30

Witam
mam problem pracowałem na czarno w sklepie i teraz okazało sie że brakuje pieniędzi ja ich nie ukradłam czy muszę oddać te pieniądze jak pracodawca może mi udowodnić że to ja i muszę płacić? z góry dziękuję za odpowiedzi


2010.8.13 10:24:48

Witam mam pytanie mój chłopak pracował na czarno 4 misiące gdy po 7 dniach pytał pracodawce kiedy da mu umowe oczywiscie zwlekal. jak zglosil to do inspektoratu pracy, stwierdzili ze sie tym maja zajac i tu moje pytanie czy pracownik ponosi jakas kare jesli pracował na czarno wbrew swojej woli? nie miał on statusu bezrobotnego i nie mial innej pracy zarobkowej .

2010.9.6 9:37:15

Witam czy w naszym kraju opłaca się pracować na czarno czy lepiej jest jednak podpisać umowę legalnie

2010.9.30 11:28:49

Praca na czarno jest dość opłacalna, ponieważ nie musimy wtedy odprowadzać i płaci wysokich składek ubezpieczeń oraz podatku pozwala co pozwala nam zaoszczędzić nawet dość sporą ilość pieniędzy.

2010.9.30 16:11:38

Czy ja wiem czy praca na czarno jest taka dobra no niby więcej się zarabia ale nie przysługuje wtedy ubezpieczenie.

2010.9.30 16:48:23

Jestem na urlopie wychowawczym,poszłam do pracy poniewaz można na urlopie wychowawczym pracowac ,pracowałam po 4 godz.dziennie na czarno,w sklepie na zmianę z właścicielką nie miałam z nią kontaktu ponieważ sama otwierałam i zamykałam sklep,po 4 miesiacach pracy ona mnie oskaraz o kradzież wymysla nie stworzone rzeczy nie widziałam nigdy faktury jak przywoziła towar towar miałam na podłodze popisane ceny i tylko do wyłożenia na półki,a ona teraz że ją okradłam ja nic jej nie wzięłam nie wiem co robic boję się że mnie posądzi bóg wie o jaką sumę,ajak ja to moge udowodnic czy ona wogóle może mi coś zrobic jak byłam na czarno???????????pomóżcie mi proszę

2010.11.9 21:56:47

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika