Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

praca na pol etatu

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2004-09-02 00:00:00

  Bac na romowie kwalifikacyjnej o prace, powiedzialam ze chcialabym zarabiac 1500 PLN netto. Zaproponowano, że dadza mi prace na pol etatu a reszte pensji w postaci premii. Nie bardzo wiem co to dla mnie oznacza jesli chodzi o skladki, emeryture, urlopy, wszelkiego rodzaju sprawy formalne. W poniedzialek ide uzgadniac warunki pracy. Nie bardzo wiem czy powinnam sie na to godzic, czy w ogole wchodzic w taki uklad. Bede wdzieczna za przyjazna rade.

  (Betty)

  Odpowiedz Cytuj
 • Didi
  Wysłany: 2004-09-10 08:53:20

  Beti umowa na pół etatu jest dla ciebie niekorzystna gdyż nie wlicza się Tobie do stażu pracy. Jeżeli chodzi o urlop będzie ci przysługiwał tylko w połowie wymiaru. Jeżeli tą "premię" będziesz miała wliczoną do wypłaty to ok. skłądki Zus będa wtedy duże. Lecz ja na Twoim miejscu zawierałabym prace na cały etat za najniższą krajową 824zł brutto a reszte to niech mi pracodawca da w premii. Z doświadczenia wiem iż tej premii można sie nigdy nie doczekać więc....
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • maggie
  Wysłany: 2006-05-31 13:12:54

  ooo tak, ja się tak dałam zrobić w pręta: najniższa krajowa i premia, której nigdy nie zobaczyłam.
  Odpowiedz Cytuj
 • madzia prawo-pracy.net
  Wysłany: 2009-02-02 21:49:37

  witam.pracuje od niedawna i ciagle umowy o prace na zastepstwach.czy mi sie to oplaca jesli chodzi o emeryture i wszystkie sprawy urzedowe.prosze o odpowiedz.jestem w tym kompletnie zielona takze...........z gory dziekuje ze pomoc.madzia.
  Odpowiedz Cytuj
 • krzysiek prawo-pracy.net
  Wysłany: 2009-02-13 21:20:00

  jezeli praca na pół etatu + premia = dobre skaldki ale premi nie musisz dostawać .nie jest to obligatoryjne a wówczas tracisz na w ysokości składki. pozdrawaiam krzysiek
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Obniżenie czasu pracy

  Czy obniżenie czasu pracy dotyczy osoby zatrudnionej na 1/2 etatu czy na 3/5 etatu?

 • Urlop w dwóch zakładach pracy

  Pracowałem w firmie od 05/2002 do 10/2002 na 1/4 etatu (była to praca dodatkowa w stosunku do mojego podstawowego etatu 1/1 w innej firmie). Czy należy mi się urlop za przepracowanie 1/4 etatu w tej dodatkowej pracy?

 • Urlop wypoczynkowy zatrudnionego na 1/2 etatu

  Pracownik jest zatrudniony na umowę o pracę na okres próbny od 16 lipca do 30 września - na 1/2 etatu. Jest to jego pierwsza praca (tzn. pracownik twierdzi że wcześniej pracował ale nie dostarczył żadnych dokumentów potwierdzających ten fakt). Wykształcenie - średnie (też nie ma żadnych dokumentów). Jaki wymiar urlopu wypoczynkowego jest należny?

 • Ilość dni urlopu wypoczynkowego

  Sytuacja: Jestem (emerytką) zatrudnioną w handlu na 1/2 etatu ,a pracuję codziennie po 4 godziny i co drugą sobotę też 4 godziny . Pytanie: Ile przysługuje mi dni urlopu wypoczynkowego.

 • Zmiana warunków pracy

  Czy pracodawca może nie wyrazić zgody na zmniejszenie wymiaru czasu pracy? Pracuję na pełnym etacie w ramach umowy o pracę na czas nieokreślony. Wystąpiłem z podaniem o zmniejszenie zatrudnienia do 1/5 etatu. Jeżeli sam występuję o zmniejszenie zatrudnienia do 1/5 etatu, to czy pracodawca może odmówić?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane